Чи можна дарувати хрестик?

Фото - Чи можна дарувати хрестик?

Не можу пройти в ювелірному магазині мимо золотих хрестиків, особливо, якщо вони прикрашені камінням. Мрію про таке, але в мене вже є один і він мені дорогий, тому не купую інший. Але от задумалася, а чи можна дарувати хрестик? З одного боку, чому б і ні, але це якщо розглядати його як проста прикраса. Хрестики, усипаний діамантами, ажурні, великі і маленькі, думаю, в якості подарунка сподобаються багатьом. З іншого боку, якщо людина християнської віри, чи можна взагалі дарувати йому хрестик, адже хрещення - це таємничий обряд і відбувається він з хрещеними, напевно, вони і повинні дарувати йому хрестик. І чи можна взагалі мати не один, а кілька хрестиків?

Ось що мені вдалося з'ясувати. Виявляється, по церковним традиціям дарувати хрестик можна і навіть потрібно. Але якщо людина, якій ви даруєте хрестик, має християнську віру і хоча б трохи дотримується звичаї, то при даруванні хрестика потрібно дотримати кілька умов. По-перше, не потрібно вибирати хрестик як прикраса. Церква не любить багатих хрестів, інкрустованих дорогими каменями або занадто великих за розміром. В ідеалі хрестик взагалі повинен бути з алюмінію і висіти на звичайному шнурку. Якщо вже ви вирішили подарувати золотий або срібний хрестик, то нехай він буде якомога скромніше. По-друге, хрестик не носять у всіх на виду. Бажано, щоб він був на досить довгому ланцюжку або мотузці, щоб не вибивався з-під одягу. Хрестик - це ваша особиста віра, про яку не говорять і не афішують.

Так що можете дарувати хрестик своїм близьким. Такий подарунок точно буде від душі і залишиться в пам'яті на все життя. А ось забобони про те, що якщо подарували хрестик, то це до смерті і негоди, відмітайте відразу, це все неправда і тільки забобони, не більше!


» » Чи можна дарувати хрестик?