Як зробити правильний вибір?


Фото - Як зробити правильний вибір?

Все наше життя складається з низки рішень та наслідків, які з них випливають. Деякі рішення люди приймають швидко і автоматично. Інші - ті, які ми вважаємо доленосними (де працювати, куди піти вчитися, де і з ким жити і т.д.), даються нам нелегко. А часом, нездатність прийняти важливе рішення стає гальмом для подальшого прогресу. І питання про те, як зробити правильний вибір виникає у всіх людей без винятків. Отже, як навчитися ефективно і швидко приймати вірні рішення.
Правила щодо прийняття правильного рішення

  1. Потрібно почати з відмови від помилкової важливості чого-небудь. По справжньому важливих речей у житті небагато. Але, на жаль, люди це розуміють тільки в критичних ситуаціях. Ми дуже часто надаємо величезне значення, насправді несуттєвим речам, так би мовити, «робимо з мухи слона». І якщо ви збираєтеся прийняти «важке» рішення, то подумайте, чи дійсно воно насправді доленосне, як це вам здається на перший погляд.
  2. Слід визначити свої цінності та пріоритети, тобто визначте, що для вас дійсно важливо в житті. І, беручи важливе рішення, обов'язково звірте його зі своїми цінностями, і якщо результат вашого рішення не збігається з тим, що для вас дійсно важливо, то найкраще відмовтеся від цього варіанту. Бо якщо ви бачите в своєму рішенні явні вигоди в найближчому майбутньому, то в перспективі це принесе вам тільки шкоду.
  3. У вирішенні питання, як зробити вибір правильно, допомагає одне правило: хто володіє інформацією, той і володіє світом. Набагато простіше приймати правильне рішення, якщо у вас буде максимум потрібної інформації. Постарайтеся заволодіти фактами, які мають і пряме і непряме відношення до ситуації. До речі, одним з варіантів пояснення феномена інтуїції вважається припущення про те, що це явище не зовнішнє, а підсвідомий вибір з урахуванням безлічі різних фактів, які мають відношення до даного питання.
  4. Структуруйте інформацію. Спробуйте чітко визначити всі можливі варіанти розвитку подій, оцініть їх недоліки і переваги. Не полінуйтеся сісти і написати на папері всі варіанти - вашій свідомості набагато простіше буде приймати рішення на основі структурованої інформації.
  5. Основна проблема при прийнятті дуже важливих рішень - страх: «а що ж буде, якщо я прийму неправильне рішення». Страх буде існувати до тих пір, поки вся інформація в голові буде не впорядкована. Люди бояться невідомості, а тому емоції дуже заважають раціонально проаналізувати ситуацію і вибрати найкращий варіант. Тому, якщо ви відчули, що вам страшно, негайно переглянете попередні два пункти (збір інформації, і її структурування).
  6. Якщо ж аналіз інформації вам не допоміг, то прислухайтеся до голосу своєї інтуїції: розслабтеся, закрийте очі і подумки продумайте наслідки кожного з варіантів - проживіть ці потенційно можливі обставини і виберіть, який варіант вам здається найбільш вірним.
  7. Ні в якому разі не приймайте рішення в стресовому стані, будь то роздратування, гнів або навпаки, радісний підйом. Сильні емоції - це дуже поганий порадник.
  8. Радьтеся, але приймати рішення краще самостійно. Можете запитати рада у своєї дівчини щоб зробити правильний вибір, або у своїх близьких, адже вони знають вас краще за всіх. Але пам'ятайте, що ми несемо відповідальність за будь-яке прийняте рішення, і жити з наслідками зробленого вибору належить нам, тому не потрібно звалювати відповідальність за обране рішення на чужі плечі.

» » Як зробити правильний вибір?