Навіщо брехати?

Фото - Навіщо брехати?

Брехня являє собою дивне і зовсім не однозначне явище, яке нам всім не чуже. Чому всім? Тому що багато людей, може, і намагаються не обманювати інших, але брешуть самі собі. Обман не рахується чистим справою і завжди схильний осуду з боку інших. Навіщо людям потрібно брехати? Розглянемо докладніше, чому люди брешуть.
Причини брехні

Існує нескінченна кількість причин для того, щоб збрехати. Єдине, що обмежує людину від цього, - власна хоробрість і принципи. Найпоширеніші причини брехні такі:

  • Страх. Всім нам властиво відчувати страх, який змушує нас не тільки обманювати, але і робити інші дурні речі. Людина, яка боїться, готовий на все, і брехня - не найстрашніше прояв страху.
  • Жалість. Відчувати жалість теж природно для психічно здорових людей. Іноді нам настільки шкода когось, що ми просто замовчуємо інформацію або говоримо, що все добре, щоб не поранити ще більше людини, яку намагаємося вберегти.
  • Вигода. Розважливість теж притаманна кожній людині, тільки багато вольні користуватися нею для досягнення різних результатів. Обман заради отримання вигоди або щоб що-небудь отримати нечесним шляхом вказує на слабкість людини і нікчемне зарозумілість. Якщо людина не впевнена в собі і в тому, що його дії (наприклад, розмова) можуть принести результат, буде брехати і таким способом набагато легше доб'ється бажаного.
  • Патологічна брехня або псевдологии. Являє собою психічний розлад, коли людина перебільшує, говорить неправду і описує події в яскравих фарбах. Від фантазера патологічний брехун відрізняється тим, що вживається в роль і починає вважати, що говорить правду, що це дійсно частина його життя і з ним це відбувалося. Для того щоб виявити патологічного брехуна, знайте деякі з його особливостей. Розповіді регулярно змінюються, тобто вчора були сині стіни, сьогодні вони червоного кольору. Також він бреше не тільки в ситуаціях, коли може отримати вигоду, а й між справою, в повсякденному житті-забуває про те, в чому соврал- не має власної думки, паразитують на більш сильних особистостях, підлаштовуючись під їх точку зору. Причинами брехні можуть бути захворювання або дуже низька самооцінка.

Брехня: за і проти

Чи існують причини, за допомогою яких можна виправдати брехню? Брехня на спасіння чи є порятунком або людині не потрібно говорити м'яко і прикрашати? Насправді, залежить від багатьох факторів. Немає однозначної відповіді. Але якщо ви бачите, що людина може не витримати правди, не кажіть йому, поки він слабкий. Скажіть потім або, якщо це ніяк не вплине на його життя, не кажіть взагалі.


Якщо звертатися до моралі, то говоріть правду. Навіть якщо це буде боляче, неприємно і, можливо, розіб'є ваші перспективи, але не вб'є нікого, це зробить вас сильнішими, мудрішими і восприимчивее до життєвих труднощів.

Також вам може бути цікава стаття Чому чоловіки брешуть.


» » Навіщо брехати?