Як побудувати мангал?

Фото - Як побудувати мангал?

Отже, Ви зіткнулися з невеликою проблемою, як побудувати мангал? Насамперед така споруда починається з підбору місця. Сам мангал передбачає деяку віддаленість від місць організацій застілля. Мангал з цегли найчастіше будують тильною стороною до глухої стіни - до задньої сторони будинку, до паркану. Але можна стіною мангала і розділити ділянку на окремі зони, при цьому необхідно обов'язково уявити, як ця стіна буде виглядати.

Добре, якщо альтанка або майданчик з мангалом задовільно вписується в ландшафтний дизайн ділянки, не будучи відторгається елементом, так що місце мангала є невід'ємною частиною всієї ділянки. Треба обміркувати, чи не виявиться над трубою гілка дерева, чи можна буде підтягнути водопровід - загалом, врахувати всі дрібниці.
Проект мангала

Простіше й надійніше знайти готовий проект, щоб вас влаштувала схематика цегельного мангала, функціонально підійшла. Звичайно, можна і самим придумати, як побудувати мангал з цегли, але необхідно бути впевненим, що у вас не тільки вийде красиво, але і вогнище буде мати достатню тягу, що під силу зробити тільки досвідченим майстрам.

Якщо вже вам неодмінно захотілося побудувати мангал своїми руками, щоб потім похвалитися, що даний мангал побудували ви самі, необхідно знайти інструкцію з будівництва, в якій були б наведені порядовки - схеми кладки цегли від першого до останнього ряду мангалу. Вона дозволить скористатися вже відпрацьованими принципами пічної кладки і отримати якісний мангал з цегли з бездоганною працездатністю.

Етапи будівництва

Найпростіший варіант - двоповерхова конструкція, в якій подова частина являє собою обсяг для дров, а сводовая - безпосередньо вогнище з трубою. Починати будівництво мангала з цегли своїми силами необхідно з фундаменту. Великої висоти, як при будівництві будинків, в цьому випадку не потрібно.

Для цього риється яма глибиною в 25 см, в неї ставиться опалубка з металевою арматурою (годяться будь шматки заліза, труби, дріт та інше), далі заливається розчин. Цей розчин буде і «підлогою» у відділенні для Пален. Залитий фундамент повинен постояти три дні, після цього можна продовжувати працювати далі.

Пристрій стін мангала


У кладці мангала у вас буде мінімум два прорізу. Якщо отвір передбачається прямим, треба запастися відрізками сталевого куточка для перемичок, якщо арочним - треба виготовити шаблон з дощок. За шаблоном викладаються арки з цегли, причому знизу цеглу стикаються один з одним, а зверху шви мають максимальну ширину. По центру кладеться єдиний центральний цегла - це обов'язково.

Стінка прорізу викладається висотою в 60 см, якщо перекриття будуть арочними, і на 80 см, якщо прямими. Після укладання на такі перекриття цегли в два ряди, виходить висота «другого поверху» від підлоги стільниці 80-90 см, що зручно майже для всіх людей.

Зовнішня частина і нижня частина вогнища може бути виготовлена з будь-якого цегли, а кладка з декоративного цегли додасть спорудженню симпатичний вигляд. Але внутрішні частини вогнища повинні бути викладені з вогнетривкої цегли, яка не руйнується при високих температурах.

Споруди, які називали мангалами з цегли для дачі, схожі на звичайні каміни. В принципі, це і є камін, шашлики можна готувати прямо в ньому, або розташовувати всередині знімний мангал з жаростійкої сталі. В останньому варіанті цегляна кладка не матиме забруднення жиром, не буде потрібно забарвлення мангала, та й прибирати вугілля після відпочинку буде приємніше.

Оптимальним розміром мангала є довжина до одного метра, ширина в 30 см і близько 15 см глибини. Для достатнього припливу повітря, топку вогнища обладнають піддувалом.


» » Як побудувати мангал?