Як підібрати меблі?

Фото - Як підібрати меблі?

Вибір не тільки красивою, але і правильної меблів - дуже серйозна справа, яка вимагає повного врахування багатьох факторів, головним з яких є загальний дизайн інтер'єру. Розглянемо, як правильно підібрати меблі.
Загальні правила

Абсолютно очевидно, що меблі повинні відповідати стилю інтер'єру. Хоча на сьогоднішній день дуже багато дизайнерів люблять змішання різних стилів в одному інтер'єрі. Проте з цим потрібно бути дуже акуратними, оскільки далеко не кожному під силу правильно змішати протилежні один одному стилі. Тому якщо ви не впевнені у своїх силах і не хочете вдаватися до допомоги професійних дизайнерів, то варто просто підібрати меблі для кімнати, виходячи із загальної колірної гами приміщення.

Підбір кольору меблів

Колір меблів зовсім не обов'язково повинен повністю співпадати з основним кольором інтер'єру. У випадку, коли форма і фактура меблів вже самодостатня, можна спробувати зіграти на контрасті і віддати перевагу помітного і незвичайному кольору деревини. Також можливо і відтінити її за допомогою процедури фарбування або тонування. При цьому слід враховувати, що традиційні коричневі і червоні відтінки не особливо органічно вписуються в сучасний інтер'єр кімнати. На те, як сприймається колір, досить сильно впливає фактура деревини. Наприклад, червоний відтінок у фасаді меблів може бути помітним, але тільки в роботі з вишнею, червоним деревом або вільхою. Одночасно з цим меблі буде здаватися більш солідною, надійною і добротної. Діє вона не збудливо, а навпаки забезпечує заспокійливий ефект. Згладжена букова текстура у поєднанні з відтінком жовтизни надає набагато більше умиротворений ефект, ніж звичайна жовта або коричнева сосна. А зовсім світла береза може легко освіжити простір. Що стосується ясена, каштана або дуба, то ці матеріали також діють на людину заспокійливо і приносять в інтер'єр кімнати нотку стабільності.

Як підібрати колір меблів

У цьому немає нічого складного, але деяким дрібницям варто приділити особливу увагу. Потрібно зауважити, що в багатьох аспектах колір буде залежати від тієї функції, яку буде виконувати меблі. Так, спокійними тонами, відрізняється вибір кольорової гами для дитячої кімнати. Досить часто батьки встановлюють в кімнату своєї дитини меблі, що має яскравий фасад, але не кричущий, оскільки яскраві кольори здатні благотворно впливати на активність дитини. При цьому слід уникати занадто активних і кричущих колірних рішень, оскільки вони мають збудливий нервову систему ефект. Що стосується спальні, то тут необхідно вибирати меблі в більш спокійних тонах, наприклад, що має на собі зелений або жовтий відтінки.

Як підібрати меблі для дитячої


При виборі меблів для цієї кімнати треба враховувати і той момент, що можна скомбінувати між собою такі кольори, як жовтий, червоний або зелений. Вони створюють відмінний настрій. Звичайно, натуральний колір дерева не здатний створити такий же ефект, зате його можна тонувати і раціонально поєднувати окремі елементи меблів, виконані з дерева. Якщо розглядати такі приміщення, як передпокій або вітальня, то тут меблі менш смілива в плані вибору колірної гами. Тут часто вибір кольору здійснюється виходячи із загальної спрямованості інтер'єру. Але все ж кольорові спальні і передпокої вже починають обзаводитися шанувальниками. Ну і, звичайно ж, самий великий простір для фантазії надає кухня. Оскільки більшість кухонь не мають великої площі, створити стиль в такому приміщенні допомагають якраз колірні рішення. Тут можна проявити всю свою фантазію.

Як підібрати шпалери до меблів

Колір стін впливає не тільки на настрій домочадців, а й на загальну атмосферу в кімнаті. Тому до вибору шпалер потрібно підходити не менш відповідально. Основним критерієм вибору їх забарвлення є колір і дизайн меблів, а також її форма і стиль. Замислюючись, як підібрати шпалери під меблі, потрібно враховувати забарвлення меблів. Так, якщо меблі необхідно виділити, то колір стін повинен бути неяскравим і стриманим. Таким чином, чим оригінальніше і незвичніше виглядає меблі, тим більш стриманими мають бути стіни. Також вони не повинні мати кричущих малюнків. А от меблі з однотонною оббивкою якраз потребує контрасті зі стінами, тому вони можуть бути дуже яскравими, покритими всілякими малюнками і помітними декоративними елементами.

Якщо ви хочете відволікти увагу від меблів, то необхідно зробити акцент на експресивних і соковитих стінах. Також варто спробувати пофарбувати стіни в різні кольори, але належать до одній колірній гамі. Підбір шпалер до меблів повинен враховувати і візуальні ефекти. Так, холодні відтінки стін здатні візуально збільшити простір, при цьому в поєднанні з темними меблями можуть ще й підкреслити її стиль. Теплі, м'які кольори стін гармонійно виглядають як з меблями темних відтінків, так і з більш світлими тонами.

Трохи про дизайн меблів

На дизайн меблів також варто звертати увагу. Якщо меблі виконані в романтичному і сільському стилі, стіни потрібно залишити світлими, наприклад, ніжно-зеленими або бежевими, з яскравими контрастними смужками. Для інтер'єру в класичному стилі краще підходять більш солідні відтінки такі, як строго-блакитний, холодно-рожевий, з мінімалістським дизайном. А для меблів хай-тек краще підбирати однотонну, спокійну і консервативну обробку стін. У таких випадках можна також змістити акцент на хитромудру люстру або настання лампи, які можуть освітлювати приміщення різними кольорами. 


» » Як підібрати меблі?