Як визначити золото?

Фото - Як визначити золото?

Золото почали підробляти практично відразу після того, як почали його добувати. Воно було в ціні у всі часи, і звичайно ж, знаходило охочих заробити на продажу схожих на нього металів. Так, люди почали замислюватися, як визначити золото перед ними або ж ні. Напевно, багато хто пам'ятає по фільмах, особливо про піратів, як золоті монети перевіряють на зуб - погнеться чи. Але чи є інші способи дізнатися, як визначити справжність золота?

Для того щоб розібратися, як золото визначити, необхідно знати, як його підробляють. А відбувається це шляхом додавання в сплав різних металів. За відсотком домішки металу визначається проба золота. Чим вище значення проби - тим краще якість. Наприклад, 958 проба вважається однією з кращих, а ось в 350 пробі великий відсоток домішок, тому золото цієї проби коштує недорого.

При покупці золота, в першу чергу, звертаємо увагу на пробу. Вона повинна бути закарбувала в виріб, як клеймо. Якщо проби немає, то перед вами біжутерія. Якщо клеймо поставлено нечітке, то швидше за все, це теж підробка. Для того щоб бути повністю впевненим у якості вироби із золота, можна віднести його ювелірові-професіоналу. Він вам точно скаже, яку пробу Ви придбали і чи варто виріб вкладених у нього грошей, а також може розповісти, як визначити справжнє золото.

Але є й дешевші і прості способи визначення золота в домашніх умовах.
Способи:

1. Магніт

Прикладіть магніт до виробу. Якщо воно притягнеться до магніту - значить, перед вами або дуже низька проба, або підробка з високим вмістом домішок заліза. Але у цього способу є істотний недолік. Деякі підробки можуть бути виготовлені з міді або алюмінію, а ці метали не притягаються до магніту.

2. Йод

Злегка потріть виріб грубою тканиною, наприклад, джинсового. Після цього капніть на виріб йод. Якщо річ змінить колір на світлий, то перед вами підробка. Якщо ж колір злегка посиніє, тоді це справжнє золото. Це один з найбільш точних способів.

3. Оцет

Перевірка оцтом також вважається надійною. Опустіть виріб в ємність з оцтом на хвилину. Якщо після цього воно потемніє, то це - підробка. Якщо ні - золото справжнє.

4. Хліб


Якщо золотий виріб покласти на ніч всередину невеликого шматка м'якого чорного хліба, то на ранок підробка поміняє свій колір.

5. Вогонь

Спробуйте потримати виріб над невеликим полум'ям, наприклад, над свічкою - на золоті з'явиться невеликий чорний наліт, який легко змивається. Якщо ж у вас в руках підробка, то може зійти верхній шар фарби.

6. Царапина

На теперішньому золоті нескладно зробити подряпину при невеликому тиску. Однак, тут треба бути обережним, тому що від подряпини потім не позбутися, намагайтеся робити її на менш помітної частини виробу.

7. Тертя об долоню

Якщо потерти виріб об долоню, то від підробки або вироби з низькою пробою на шкірі залишиться злегка темний слід (частіше з зеленим відтінком).

Дізнатися більше про способи перевірки золота на справжність можна в нашій статті Як перевірити золото.

Бажаємо Вам вдалих покупок!


» » Як визначити золото?