Що таке форте?

Фото - Що таке форте?

Часто в розмові люди вживають слова, значення яких не знають або не розуміють. У цій статті ми розглянемо, що означає слово форте.

Це слово, що відбулося з музичного середовища, сьогодні частіше може використовуватися в назві ліків, але і як і раніше в музиці.
«Форте» у назві лікарських препаратів

У латинській мові є слово forte. На російську мову воно перекладається як "міцний", "сильний", "стійкий". У медицині цей термін вживається як «ударна доза» або «сильна концентрація». Тому якщо на упаковці написано назву ліків і додано слово форте, це буде означати, що в даному препараті знаходиться подвоєне вміст діючої речовини. Наприклад, Есслівер Форте або Мезим Форте. Таким чином, можна сказати, що це дві таблетки в одній. Однак це не означає, що, якщо вам прописали дві таблетки на день, ви можете замінити її однією форте.

Таблетки зі словом форте на упаковці покриті спеціальною оболонкою. Вона добре розчиняється в кишечнику і (на відміну від звичайної таблетки) не перетравлюється відразу в шлунку. В основному препарати форте доходять до дванадцятипалої кишки, там і починається їх дію.

«Форте» в музиці

Форте - це частина музичного твору, яка вимагає гучного, посиленого звучання інструменту. Також дане поняття має наступні значення:

  • Форте означає «голосно» і вимагає максимального підвищення голосу співака.
  • Форте - це повнота сили звуку, яка протилежна піано - тихому звучанню.

З терміном «форте» асоціюють поняття «сильно», що стосується гучності виконання твору або окремої його частини. Це ж слово лягло в назву загальновідомого музичного інструменту - фортепіано, яке буквально перекладається з італійської як «голосно-тихо».

Форте може вказувати на ступінь гучності:

  • Мецо-форте каже, що виконувати частину твору потрібно помірно-тихо.
  • Фортіссімо вказує на необхідність співати або грати дуже голосно.
  • Форте-піано говорить про стрибок гучності. При цьому спочатку потрібно грати голосно, а потім відразу тихо.

Про інших поняттях з області музики ви можете дізнатися з розділу Музичні терміни.


» » Що таке форте?