Що таке хвилина?

Фото - Що таке хвилина?

Коли людство зрозуміло, що можна створити пристрої, здатні вимірювати час більш точно, ніж могли це зробити, наприклад, сонячний годинник, то виник простий термін «хвилина» як міра відрізка часу. Однак використовується це слово і в математиці, де хвилиною вимірюють кути. Також термін застосовується і в інших областях.

Розберемося в тому, що таке хвилина і де цей термін застосовується сьогодні.
Хвилина як міра часу

Найпопулярніше і відоме повсюдно значення терміна «хвилина» пов'язане з вимірюванням часу. У годині шістдесят хвилин, а хвилина складається з шістдесяти секунд. Так набагато простіше вимірювати час. Хвилина не є одиницею загальноприйнятої системи СІ, проте використовується спільно з нею.

Саме слово «хвилина» латинського походження і означає «малість, найменше, мінімум». Раніше вважали, що година розділений на «шістдесят малості». Тому фразу «почекай хвилину» можна перекласти як «почекай ще трохи».

Хвилина завжди використовується для визначення ходу часу. Також її можна часто знайти у вимірах швидкості, де вона позначає час, за який об'єкт проходить певну відстань.

Хвилина як одиниця виміру кута

В геометрії кути вимірюють градусами, хвилинами і секундами. За аналогією з хвилиною, яка ділить година, хвилина в геометрії також ділить градус на шістдесят частин. А сама хвилина також ділиться на шістдесят секунд.

В геометрії хвилини і секунди мають дуже мале застосування. В основному вони використовуються для переказу градуса в менше число для вирішення рівнянь.

Хвилина також є мірою вимірювання тілесних кутів. Тоді її називають квадратної хвилиною.


У плоских ж кутах метричної хвилиною називають частину вимірювальної одиниці «град». В одному граді 100 метричних хвилин, а в одній метричній хвилині 100 метричних секунд. Метричну хвилину іноді ще називають «сантіград». В даний час метричні хвилини, секунди і град використовуються рідко. Іноді їх закладають у математичне програмне забезпечення і калькулятори.

Хвилина в географії

У географії та навігації використовується поняття хвилини для знаходження точних координат місця на карті планети або місцевості. Таким чином на морі і суші можна знайти знаходження необхідного місця або дізнатися, де ви самі перебуваєте. Сьогодні використовується в навігаторах і має величезне значення для точності.

Географічні координати будуються за принципом сферичних. Для визначення широти і довготи використовуються хвилини, секунди і градуси. Однак у сучасному світі частіше використовують запис градусів у вигляді десяткового дробу і іноді в градусах з хвилинами з десятковим дробом. Повний запис в градусах, хвилинах і секундах використовували в давнину.

Хвилина як відстань

Щоб визначати відстань між зірками і планетами, була придумана нова одиниця - світловий рік. Світловий рік позначає відстань, яку світло подолав за рік у повному вакуумі, не відчуваючи вплив гравітації. Дана одиниця не використовується сьогодні для точних визначень, так як можлива похибка у вимірах.

Світлова хвилина є частиною світового року і дорівнює приблизно вісімнадцяти мільйонам кілометрів. Світлову хвилину використовують у вимірах рідко, тому що відстані в космосі величезні.

Наприклад, від Сонця до Землі світло доходить за вісім хвилин і двадцять секунд.

Також ви можете прочитати наші корисні статті на близькі теми:


» » Що таке хвилина?