Що таке меланхолія?

Фото - Що таке меланхолія?

Слово "меланхолія" походить з давньогрецької мови. До складу слова входять два корені, які в перекладі означають "темний" і "жовч". Цей термін придумав всім відомий грецький лікар Гіппократ. Давайте розберемося докладніше, що таке меланхолія.

Медичний термін

За часів Гіппократа і довгий час після його смерті меланхолією називали психічний розлад, що характеризуються занепадом сил, душевними стражданнями. Пацієнт бачить все в чорному кольорі, часто його печаль піддається поясненню і не пов'язана безпосередньо з зовнішніми чинниками. Такий стан хворого триває довгий час і складно піддається лікуванню. Вважалося, що причиною такого стану є надлишок жовчі в організмі. В даний час в медицині вживається термін "депресія".

Психологічний стан

Сьогодні меланхолією називають пригнічений, сумне, депресивний стан людини. Людина не страждає при цьому психічним розладом. У людини, схильного меланхолії, спостерігається похмуре безрадісний настрій, відсутність інтересу до життя, його охоплює почуття власної нікчемності і безпорадності.

У російській мові також вживалися в подібному значенні слова "хандра" і "сплін". Детальніше про Сплін ви можете прочитати в нашому розділі запитань і відповідей: Що таке сплін.


» » Що таке меланхолія?