Що таке сікти?

Фото - Що таке сікти?

Слово «січ» в російській мові - це відразу дві частини мови: іменник і дієслово (його невизначена форма). Давайте розберемося, що таке сікти: яке значення у цього слова як у іменника і що значить «січ» як дієслово.

Нижче ми представили несоклько значень слова січ.

Іменник

Іменник «січ» відомо як назва форми організації запорізького козацтва. У цьому випадку слово пишеться з великої літери, так як є складовою частиною імені власного «Запорізька Січ». Також називали і місце в Запоріжжя (Україна), де дана організація перебувала. Запорізька Січ існувала з 16 по 18 століття. Приклад: "Вже близько тижня Тарас Бульба жив із синами на Січі." (Н. В. Гоголь).

Дієслово

Дієслово «січ» має пряме і переносне значення. У своєму прямому значенні слів «січ» вживається для позначення декількох дій: рубати, шмагати і пороти (карати). Наприклад: січ (рубати, різати) капусту, повинну голову меч НЕ січе (Не відрубує), січ (пороти, бити, карати) різками.

У переносному значенні слово «січ» (дієслово) вживається у значенні щось розуміти, добре міркувати, у чомусь розбиратися. Наприклад: "ти непогано сечешь (розбираєшся) у фізиці, а він січе в цьому питанні". В даному випадку слово є жаргонізмом.

Про значення інших слів ви можете прочитати в нашій рубриці Визначення.


» » Що таке сікти?