Ніж міф відрізняється від казки?

Фото - Ніж міф відрізняється від казки?

З багатьма літературними жанрами ми знайомимося ще в школі. Багато хто з них настільки схожі один на одного, що учні починають плутати їх між собою. Так, наприклад, багато хто не знає, чим міф відрізняється від казки.
Казка і міф: подібності та відмінності

Причина плутанини криється в їх схожості за деякими основними ознаками. Так, в обох жанрах присутня певна частка вимислу, також часто розповідається про стародавні часи (якщо брати до уваги, наприклад, російські народні казки). Проте все ж міф і казка - це різні жанри.

Міф - це оповідь про стародавніх богів, духів і героїв. Мета міфу - повідати про походження і устрій світу. У міфах люди передавали знання та уявлення про світ, природу, релігії, життя суспільства. Міфи складалися тривалий час, передавалися з уст в уста. Яскравий приклад - міфи Стародавньої Греції. Детальніше про міф ви можете прочитати в статті Що таке міф.

Казка - це розповідний твір з чіткою установкою на вигадку. Казка - це повністю вигадана історія. У міфі ж можуть використовуватися реальні факти, наприклад, в якості героїв можуть виступати реально існували особистості. Казка не розповідає про світоустрій, її мета - не передати накопичені знання. Казка вчить чогось хорошого, показує добро і зло. Казка значно молодше міфу за віком, багато казки мають своїх авторів. Можна виділити три основні види казки:

  • Казки про тварин - головні герої - тварини: "Лисиця і заєць", "Вівця, лисиця і вовк", "Лисиця і вовк";
  • Сатиричні казки - побутові казки, які показують недоліки і чесноти звичайних людей: "Шемякін суд", "Розумний працівник";
  • Чарівні казки - казки про добро і зло, часто в них використовуються чарівні предмети, головний герой бореться зі злом: "Іван-царевич і Сірий Вовк", "Кощій Безсмертний".

» » Ніж міф відрізняється від казки?