Хто винайшов телефон?

Фото - Хто винайшов телефон?
Дивіться відео

Хто винайшов телефон?

На сьогоднішній момент, телефонний зв'язок необхідна людям у найвищій мірі. Опинившись без телефону, ми відчуваємо себе буквально відрізання від усього світу і подій. Сучасне суспільство повністю залежить від телекомунікаційних технологій. Можна з упевненістю заявити, що сьогодні неможливо уявити будь-який вид економічного розвитку без телефонного зв'язку.

З чого все починалося? Хто винайшов телефон? Історія говорить нам, що питання про те, хто все таки першим винайшов телефон залишається відкритим. Багато хто вважає, що телефон в сучасному розумінні був винайдений Олександром Гремом Беллом. Уродженець Шотландії, який жив і трудився спочатку в Канаді, а потім у США, зробив в 1876 році здавалося б неможливе. Він зміг передати звуковий сигнал мовлення в просторі за допомогою електрики.

Деякі історики стверджують, що німецький вчений Філіп Райс, ще за 15 років до Белла створив подібний пристрій. Для того щоб не пошкодити репутації Белла, ці документи довгий час приховувалися. Ініціатором приховування, за деякими даними, був англійськи бізнесмен сер Френк Джилл.

Також достеменно відомо, що ще двоє вчених працювали над створенням телефону в той же час, що і Райс з Беллом. Це були Антоніо Меуччи і Еліша Грей. Так хто ж був першим?

Після недавнього обнародиванія документів лондонського Музею науки куратором з історії комунікації Джоном Ліффеном стало відомо про те, що Френк Джилл дійсно мав мотиви приховувати винахід Райса. Справа в тому, що цей людину деякий час був головою ради директорів компанії Standart Telephones and Cables. Ця компанія тестувала системи Райса. В цей же час компанія вела запеклу боротьбу за отримання контракту з фірмою American Telephone and Telegraph, яка була спадкоємцем Bell Company. Джилл вважав, що якщо він розкриє документи про випробування обладнання Райса, то він лешіт STC прибутковою угоди. Відповідно він вважав за потрібне приховати цю інформацію.


Протягом багатьох років, ряд вчених заявляли, що першим, хто винайшов телефону був Філіп Райс. Нещодавно з'явилися документи це доводять.

Джералд Гаррату вдалося роздобути один з доповідей STC за умови, що зміст документа ніколи не буде оприлюднене без спеціального на те дозволу. Складається таке враження, що керівництво STC намагалося повернути доповідь всіма можливими способами. Ось уривок з листа Гаррата про авторство винаходу телефону:

"У мене склалося враження, що в [цих документах] є щось настільки секретне, що їх можна вважати документами вищого історичного значення. Ви повинні знати не гірше за мене старий жарт - "Винайшов чи Белл телефон?", - І в мене тут є неопублікована рукопис з 400 з гаком сторінок, яка доводить досить переконливо, що телефон винайшов не він. Чи можна витлумачити Ваше бажання отримати ці доповіді тим, що Ви з цим згодні?"

У 1955 році, у відповідь на цей лист, один дослідник з акустичній лабораторії STC, Ел-Сі Покок, написав Гаррату наступне:

"Рішення [Френка Джилла] пояснювалося тим, що він не хотів, щоб назва STC асоціювалося з якої б то не було недоговоренностью, яка могла б виникнути в результаті [згадки] пристрою Райса".

Після аналізу всієї ситуації Джон Лиффи зробив такий висновок:

"Німецький "телефон" міг передавати мову дуже слабо. Він міг відтворювати мова в хорошій якості, але дуже неефективно. Якщо під телефоном Ви маєте на увазі пристрій, який дозволяє спілкуватися на будь-якій відстані, тоді не [Райс] винайшов телефон".

Таким чином, ця суперечка розвивається швидше навколо невизначеності в термінології. Що вважати за телефон? Хтось стверджує, що телефон - це пристрій, що передає мова на будь-яку відстань, а хтось, що - це пристрій передачі мови в принципі. Вибирати і формулювати вашу точку зору належить самостійно, дорогий читачу.


» » Хто винайшов телефон?