Які країни в азії?

Фото - Які країни в Азії?

Всі країни Азії розташовані в більшості своїй в Східній півкулі. Розглянемо докладніше, які країни входять до Азії, як в частину світу. Вся Азія ділиться на Західну, Середню, Східну, Південно-Східну і Південну.
Країни Західної Азії

До складу Західної Азії входять: Туреччина, Сирія, Саудівська Аравія, Оман, Об'єднані Арабські Емірати, Ліван, Кувейт, Кіпр, Катар, Ємен, Іран, Ірак, Йорданія, Ізраїль, Єгипет, Грузія, Бахрейн, Вірменія, Азербайджан. По суті справи, якщо не брати до уваги африканську частину, то країни Західної Азії складають Близький, Середній Схід і Закавказзя.

Країни середньої Азії

До країн Середньої Азії відносять Узбекистан, Туркменію, Таджикистан, Киргизію, Казахстан і Афганістан. Всі ці країни розташовані на заході Центральної Азії.

Південна Азія

Південна Азія включає в себе Шрі-Ланку, Пакистан, Непал, Мальдіви, Індію, Бутан і Бангладеш. Більшість цих країн розташоване в межах півострова Індостан. Виділення цих країн в окремий регіон Азії пов'язано з спільністю культури, історії та релігії цих країн.

Східна Азія: країни

До Східної Азії традиційно відносять такі держави: Японія, Росія (в основному територія Далекого Сходу), Монголія, Республіка Корея, Корейська Народно-Демократична Республіка, Китай.

Південно-Східна Азія: країни

Південно-Східний регіон Азії включає Філіппіни, Східний Тимор, Таїланд, Сінгапур, М'янму, Малайзію, Лаос, Камбоджу, Індонезію, В'єтнам і Бруней. Всі ці країни розташовані на території між Китаєм, Австралією та Індією.

Багато хто не знає, які країни в Азії є самопроголошеними. До них відносяться невизнані держави: Вазиристан, Нагірно-Карабахська Республіка і Шан. Шість країн ставляться до частково визнаною державам: Південна Осетія, Турецька Республіка Північного Кіпру, Палестина, Китайська Республіка, Азад Кашмір і Абхазія. Також в Азії розташовується ряд залежних територій: Аоминь, Сянган, Кокосові острови, Острів Різдва.


» » Які країни в азії?