Як працюють комп'ютери?

Фото - Як працюють комп'ютери?
Дивіться відео

Як працюють комп'ютери?

Сьогодні дуже складно уявити будинок без персонального комп'ютера. І, можливо, не одного. Але більшість користувачів навіть не уявляє, як працює комп'ютер і з чого він складається: що ховається в його металевому або пластиковому корпусі? Спробуємо розібратися самостійно хоча б в основах.

Розглянемо базову конфігурацію персонального комп'ютера. Вона, зрозуміло, змінюється, розширюється в залежності від бажань і можливостей його власника, але мінімальний набір залишається незмінним:

 • системний блок;
 • монітор;
 • клавіатура;
 • комп'ютерна миша.

Системний блок

Системний блок - основа основ будь-якого комп'ютера, саме в ньому зосереджені найважливіші вузли. Отже, уявімо, що ми зняли з нього кришку і заглянули всередину.

Системний блок складається з таких компонентів:

 • блоку живлення-Фото - Системний блок
 • материнської плати;
 • процесора;
 • оперативної пам'яті;
 • відеокарти;
 • жорсткого диска.

Блок живлення

Перше, з чого варто почати - блок живлення. Як правило, корпус комп'ютера продається вже з встановленим блоком живлення. Головний параметр, який повинен цікавити користувача - потужність. Для масових моделей, основні функції яких - доступ в інтернет і прості ігри, підійде блок живлення потужністю від 350 до 400 Вт. Але якщо ви збираєте серйозний ігровий комп'ютер, з продуктивною відеокартою, потужність блоку живлення доведеться збільшити.

Материнська плата

Серце будь-якого комп'ютера. Саме до неї підключені шини: провідники, по яких Фото - Материнська платарізні пристрої всередині комп'ютера обмінюються сигналами. На материнській платі розміщено і ПЗУ (постійний запам'ятовуючий пристрій) - особлива мікросхема, яка довгий час зберігає дані, навіть якщо сам комп'ютер вимкнений. Крім цього, на материнській платі розташований чіпсет - набір мікросхем, які управляють роботою інших внутрішніх пристроїв. До речі, саме чіпсет визначає основні можливості функціоналу материнської плати. Також на материнській платі розташовані ще два дуже важливих пристрою: оперативна пам'ять і процесор. Про них слід поговорити окремо

Процесор


Якщо материнська плата «серце комп'ютера», то процесор - його мозок. Саме він Фото - процесорвідповідає за всі обчислення, які робить комп'ютер. Виглядає він, як велика мікросхема, знайти його на материнській платі не складно. На процесор, або CPU, встановлюється спеціальний ребристий радіатор і вентилятор для охолодження. Чим нижче температура процесора, тим краще він працює. Процесор складається з дуже маленьких, невидимих оком, осередків, які зберігають і змінюють інформацію. І обробка даних відбувається саме тоді, коли в різні комірки або регістри процесора надходять різні команди.

Оперативна пам'ять

Це невелика плата, яка допомагає процесору працювати з даними. В оперативну пам'ять надходять потрібні програми і дані з жорсткого диска. А процесор під час роботи весь час звертається до оперативної пам'яті, зчитуючи команди програми. Саме вона пояснює, які дані потрібні і як їх обробляти.

Відеокарта

Інша назва відеокарти - відеоадаптер. Вона служить для обробки, говорячи технічною мовою, «рендеринга» зображення і виводить його на екран монітора. Фото - відеокартаБагато сучасні ігри дуже чутливі саме до продуктивності відеокарт. До речі, відеоадаптери бувають двох видів - вбудовані (інтегровані) і дискретні. Вбудовані невід'ємна частина материнської плати. Потужності такого адаптера цілком вистачає для інтернету, але серйозні гри він може вже і не потягнути. Дискретна відеокарта вставляється в окремий роз'єм на материнській платі і навіть може мати свою систему охолодження. Продуктивність таких відеоадаптерів набагато вище. Правда, і коштують вони дорожче.

Жорсткий диск

Жорсткий диск - пристрій, який зберігає всю вашу інформацію. Насправді, диск в цьому пристрої не один. Жорсткий диск - система дисків з магнітним покриттям, які обертаються з великою швидкістю.Фото - жорсткий диск

Саме з цих частин складається комп'ютер. Але як працює комп'ютер, який приблизний алгоритм цього процесу?

Як тільки включається комп'ютер і запускається програма, відбуваються наступні дії:

 1. З жорсткого диска програма потрапляє в оперативну пам'ять і дає команду процесору.
 2. У свою чергу, процесор по черзі виконує надійшли команди.
 3. Коли процесор закінчує роботу з даними, він повертає їх в оперативну пам'ять.
 4. Результат роботи потрапляє на жорсткий диск і зберігається.

Клавіатура і миша

Для введення даних в комп'ютер служать пристрої введення. Найпоширеніші - це клавіатура і миша. Дані пристрої можуть бути дротяними, тобто підключатися за допомогою шнура або бездротовими, які працюють через приймач, підключений до комп'ютера.

МоніторФото - монітор

Результат обробки інформації користувач бачить на пристрої виводу. Знову-таки, найпоширенішим таким пристроєм є монітор.

Якщо у вас залишилися питання про те, як працює комп'ютер, можна переглянути невелике навчальне відео.


» » Як працюють комп'ютери?