Як зберегти квіти?

Фото - Як зберегти квіти?

Квіти в горщиках і букетах радують красою свого володаря. Саме тому кожен бажає продовжити її. Звичайно, квіти в горщиках менш вибагливі, тому як їм лише необхідний регулярний полив. Однак під час відпустки виробляти його власникам не вдається і тут потрібно скористатися низкою рад. Вони дозволять підтримати грунт зволоженою протягом тривалого часу. Тоді як зберегти квіти у вазі допоможуть інші рекомендації. Всі вони наведені далі.
Як зберегти квіти у відпустці

Щоб зберегти живі квіти, перебуваючи у відпустці, необхідно подбати про їх постійного зволоження. У цьому допоможуть такі засоби:

  1. Пристосування для автоматичного поливу. Зараз у квіткових магазинах нескладно придбати такі. Ці прилади складаються з скляної колби, куди наливається вода, і керамічного конуса, він опускається безпосередньо в землю. З'єднує ці два елементи конструкції трубка. Саме по ній по краплі проходить вода, яка в подальшому надходить в горщик. В результаті квіти протягом тривалого часу залишаються зволоженими.
  2. Спеціальні піддони. Вони також призначені для автоматичного поливу. Складаються вони відразу з двох піддонів. У першу (зовнішню) ємність наливається вода, а друга (внутрішня) вставляється в нього. Вона потім вистилається спеціальним килимком, який йде в комплекті з піддонами. На нього ставляться рослини. Після чого килимок починає потроху тягнути воду з ємності з водою, а потім віддавати її кімнатним квітам.
  3. Якщо ви не бажаєте купувати пристосування і піддони для автоматичного поливу, то тоді рекомендується перед від'їздом прибрати рослини з підвіконь, оскільки це дозволить мінімізувати споживання вологи. Потім зріжте всі бутони і квіти, обов'язково прорідити листя. Після чого візьміть великий таз, на його дно насипте шар вологого керамзиту (5-7 см) і залийте на кілька сантиметрів водою. Така конструкція дозволить протриматися рослинам близько 2 тижнів.

Як зберегти зрізані квіти

Якщо вас цікавить інформація про те, як довше зберегти квіти свіжими в букеті, то тоді слід ознайомитися з цими порадами:

  1. Приберіть зі стебел все нижнє листя. Якщо ж у вас троянди, то тоді зріжте шипи. Це необхідно зробити для того, щоб зменшити споживання вологи, а також запобігти бурхливий розвиток бактерій у воді, які можуть спровокувати процес гниття стебел і швидке в'янення бутонів.
  2. Візьміть секатор або ножиці, налийте в вазу необхідну кількість води, а потім кожен кінець квітки зріжте навскіс. Зверніть увагу, робити це потрібно безпосередньо в рідині, з неї після цього не можна виймати рослина, інакше відбудеться закупорка судин бульбашками повітря, а це призведе до зневоднення і швидкого в'янення.
  3. Щоб посилити всмоктування вологи у хризантем і троянд, а також продовжити свіжість зрізаних квітів, рекомендується розщепити кінець стебла на кілька сантиметрів і вкласти в нього невеликий шматочок сірника. Якщо ж у вас кали, тюльпани або нарциси, то нижню частину стебла необхідно проколоти кілька разів шпилькою або голкою.
  4. Зверніть увагу, що деякі зрізані квіти можуть почати виділяти молочний сік. Такий процес невблаганно призводить до швидкого в'янення бутонів. Щоб зупинити його, потрібно кінець стебла опустити на кілька сантиметрів в окріп або обпекти на вогні.
  5. Обов'язково додавайте у воду певні інгредієнти, які продовжують життя букетів. Так, приготовлену рідину у вазі для хризантем, гвоздик або троянди потрібно трохи підсолодити. Використовуйте для цього звичайний цукор. Тюльпани і іриси відмінно реагують на аспірин. Чверть таблетки цих ліків дозволить зберегти букет свіжим на кілька тижнів. Жоржинам ж краще додавати кілька крапель оцту у вазу, а астра - 1 ч. Ложку спирту на 1 літр води.
  6. У воду букета обов'язково кладіть невеликий шматочок деревного вугілля. Адже він відмінно продезинфікує рідину, а також буде перешкоджати швидкому загнивання стебел. Якщо ж ви не знайдете вугілля, то тоді покладіть у вазу срібну монетку.
  7. Ставте зрізані квіти тільки в те місце, де немає протягів і прямих сонячних променів.

Зверніть увагу, що в квіткових магазинах ви можете знайти спеціальні препарати («Бутон», «Крізан», «Вітант» та інші), призначені для збереження зрізаних квітів на тривалий термін. У них входять активні та дезінфікуючі компоненти, які дозволяють зберегти свіжість бутонів до 25 днів.

Також ви можете скористатися іншими радами, які дозволять зберегти букет надовго, вони наведені в цій статті: Як зберегти букет.


» » Як зберегти квіти?