Як вирощувати хризантеми?

Фото - Як вирощувати хризантеми?

Хризантема - прекрасна рослина, що користується великою популярністю серед любителів квітів. Проте мало хто знає, як вирощувати хризантеми самостійно. Насправді це досить просто і не займе у вас багато часу.

Хризантеми можуть прекрасно рости як на відкритому грунті в саду, так і в горщику в квартирі.

Хризантема досить невибаглива, проте слід дотримати деякі правила, щоб рослина росла в комфортних умовах і радувало вас своїми квітами.
Правила посадки

Для початку потрібно підібрати відповідне місце без найменшого затінення. Краще вибрати сонячний і трохи піднесений ділянку. При попаданні тіні рослина буде сильно витягуватися і погано цвісти.

Грунт підійде пухка і нейтральна (або слабокисла). Обов'язкова наявність дренажу. Для цього підійде добавка в грунт невеликої кількості крупного піску.

Для посадки краще вибрати дощовий або похмурий день. Також підійде ранній ранок або вечір, коли сонце вже не активно. Черешки потрібно висадити в лунки глибиною близько 30 см, заздалегідь рясно залиті водою і наполовину заповнені землею, змішаної з біогумусом. Хризантему ставлять на глибину близько 15 см і засипають землею.

Відразу після висадки потрібно видалити на рослині точку росту. А через 3 тижні відламати верхню частину рослини на 2 - 3 вузли. Перші дні хризантему краще штучно затінювати тканиною або наламати гілками.

Можна виростити у себе вдома і однорічна рослина. Для цього кілька насіння опускають в невеликий горщик, заповнений спеціальною грунтом для хризантем. Доглядати за однорічним рослиною потрібно так само, як за багаторічною хризантемою.

Догляд


Важливо не переливати, але й не пересушувати рослина. В обох випадках це буде згубно для квітки. Рясний полив необхідний тільки в посушливу погоду і перший місяць після висадки в грунт, так як це необхідно для розвитку кореневої системи.

Підросли кущі потрібно періодично підгодовувати фосфорно-калійним або спеціалізованим для хризантем добривом. Так цвітіння буде рясніше і триваліше.

Молоду хризантему потрібно пересаджувати щорічно, а підросла кущ раз на 2 роки для зміни грунту. Гілки рекомендується регулярно підрізати для формування красивого пухнастого чагарника.

Зимівля

На зимовий період хризантему краще підрізати, викопати і помістити в прохолодне місце. Періодично кореневище потрібно поливати відстояною водою і перевіряти стан рослини. На початку весни квітка знову висаджують у удобрений грунт.

Рослину можна залишити і у відкритому ґрунті, просто прикривши кореневища тирсою або сухим листям. Але в такому випадку кущ наполовину втратить свою красу і життєздатність.

Прочитати більше про правильному змісті квітів ви можете в розділі Догляд за рослинами.

Знаючи про те, як вирощувати хризантеми, ви завжди зможете насолоджуватися їх красивим цвітінням у себе вдома.


» » Як вирощувати хризантеми?