Як вирощувати салат?

Фото - Як вирощувати салат?

Немає нічого простішого, ніж виростити салат у себе на земельній ділянці. Ця рослина популярно серед дачників, адже листовий салат невибагливий, швидко росте і не потребує щоденному догляді.

Вживання в їжу свіжого салату позитивно позначається на стані всього організму в цілому. У цій статті ми розповімо, як вирощувати салат у себе на грядці.
Коли садити салат

Листовий салат досить холодостійкий, тому найкращий час для посадки - це рання весна. Його можна сіяти в квітні, коли грунт прогріється до +4 - +5 градусів. Не варто переживати, якщо раптом температура опуститься до -4 градусів: сходи добре перенесуть таку температуру.

Найбільш сприятлива температура для росту і швидкого зростання - це +15 - +20 градусів. Коли повітря прогрівається до +25 градусів, рослина може піти у стрілку і почати цвісти.

Яка грунт і яке місце підійде для салату

Варто врахувати, що листовий салат любить сонце і вологу. Тому для його вирощування навесні підійдуть відкриті сонячні ділянки. До речі, якщо ви не встигли посіяти салат ранньою весною, то влітку висадити його теж можна, тільки в затіненому місці. Достаток сонця не піде йому на користь.

Грунт

Найбільше салат любить пухкий грунт, багату органікою і мікроелементами. Взагалі, салат росте практично на будь-якому ґрунті: на піску, на суглинку, на чорноземі. Не любить він тільки важкі глиняні та кислі грунти.

Підготовка грядки

Підготувати грядку для вирощування салату необхідно ще з осені. Землю потрібно прорихлити і удобрити компостом або гноєм.

Як правильно посадити салат


Найбільш відповідні сорти, призначені для посадки у відкритому грунті - Балет, Кріцет, Ризький, Одеський кучерявець.

Салат треба сіяти в добре розпушену грунт. Бороздочки повинні бути на відстані один від одного в 15-20 см, не глибше 2-3 см.

Посипаємо бороздочки насінням на відстані один від одного в 2 см, якщо виходить частіше, то нічого страшного - потім все одно потрібно буде проріджувати салат. Поливаємо водою і засипаємо землею. Сходи з'являться приблизно через тиждень.

Догляд за рослиною

Перший тиждень після посадки насіння потребують поливу 2-3 рази на тиждень. Після того, як з'являться перші 4 листочка у салату, необхідно буде прорідити його так, щоб рослини знаходилися на відстані в 7 см один від одного.

Дорослі рослини потрібно поливати практично кожен день у посушливу погоду, бажано вранці або ввечері. Рихлити необхідно 1 раз на тиждень. На цьому догляд закінчений.

Варто зауважити, що найбільш корисний саме той салат, який зірваний на дачній ділянці, ніж той, який купили в магазині, так як останній практично напевно пройшов термічну обробку.


» » Як вирощувати салат?