Що таке холецистит?

Фото - Що таке холецистит?

На даний момент холецистит є досить поширеним захворюванням. Саме тому багато лікарі проводять консультації для всіх бажаючих з метою ознайомлення з причинами даної хвороби, її симптомами і можливістю лікування.

Ця хвороба є досить небезпечною для людського організму, тому кожному важливо знати, які загрози її виникнення і як з нею боротися. У цій статті ми розповімо про те, що таке холецистит, наведемо основні причини виникнення даного захворювання і розглянемо, як його лікувати.
Що являє собою холецистит

Така хвороба, як холецистит, являє собою запалення жовчного міхура. Цей орган розташований біля печінки. Він грає дуже важливу роль для травлення. У жовчному міхурі міститься особлива рідина, яка називається жовчю. Жовч виходить з міхура і просувається по тонкому кишечнику. При холециститі жовчні протоки блокуються, через це жовч накопичується, з'являються набряки. Ця хвороба небезпечна насамперед виникненням інфекції, яка навіть може стати причиною летального результату.

Причини холециститу

Однією з основних причин виникнення холециститу є ниркові камені. Вони блокують жовчні протоки, через що жовч починає застоюватися. Холецистит може бути також спровокований інфекціями, травмами.

Також причиною захворювання можуть стати:

  • Порушення режиму харчування, в тому числі і споживання жирної, копченої та гострої їжі.
  • Стрес і погана екологія в місті.
  • Спадкові чинники (наприклад, зміна властивостей жовчі).
  • Запори й інші проблеми кишечника.
  • Атеросклероз, цукровий діабет, ожиріння і т.д.

Симптоми холециститу

Одним з найбільш поширених симптомів холециститу є біль у верхній правій частині тулуба, приблизно під ребрами. Цей біль може віддавати в праву лопатку. Також характерними симптомами холециститу є нудота, озноб, біль при вдиху. Причому у людей літнього віку при холециститі зазвичай спостерігається лише незначний біль в області живота.

Стадії захворювання

Холецистит має три стадії, а саме початкову, гостру і хронічну.

  • Уже в початковій стадії холецистит представляє досить велику загрозу. Він може спровокувати такі захворювання, як жовтяниця, перитоніт, шкірний висип, хвороби жовчного міхура. Нерідкі випадки прогресування діабету під час холециститу.
  • Гостра стадія характеризується сильними болями. З'являються озноб і нудота, температура. Фактично організм отруєний жовчю, в якій скупчилася інфекція.
  • Хронічний холецистит здатний стати причиною досить складного захворювання, яке зараз погано піддається лікуванню. При холециститі, який має занедбаний стан, стінки жовчного міхура товщають, стають жорсткими. Це позначається на всьому травленні, як наслідок виникають постійні болі.

Діагностика та лікування холециститу


Для того щоб діагностувати холецистит, використовують лабораторні дослідження. При перших симптомах настійно рекомендується звертатися до лікаря. Тільки так можна діагностувати дане захворювання. Після того як буде проведений огляд, необхідно зробити УЗД. Саме УЗД є найбільш ефективним способом діагностування наявності каменів у жовчному міхурі, а також діагностики захворювань самого жовчного міхура.

Через те, що холецистит в початковій стадії здатний дуже швидко перерости в гостру форму, лікування зазвичай починається з прийому антибіотиків. Те ж саме стосується випадків, коли в результаті формування каменів у нирках жовчні протоки ще повністю не блоковані, проте інфекція вже затримується в них.

При гострій формі захворювання хворому прописують стаціонарне лікування. Як правило, призначаються жовчогінні препарати, наприклад, Холагол. Також призначається фізіотерапія. Хворий зобов'язаний дотримуватися суворої дієти, що виключає жирну, гостру, копчену і солону їжу, а також алкоголь і продукти, що містять консерванти, інші шкідливі речовини.

У важких випадках може бути проведено видалення жовчного міхура. Цю операцію проводять за допомогою невеликих розрізів, які робляться в черевній порожнині. Іноді бувають випадки, коли без серйозного хірургічного втручання не обійтися. Тому холецистит відносять до важких захворювань. Перед операцією пацієнту також потрібно приймати антибіотики, щоб зменшити набряк і зняти подразнення.

Однак це зовсім не означає, що пацієнт крім прийому антибіотиків не може лікуватися самостійно для того, щоб сприяти поліпшенню свого стану. Слід приймати відвари жовчогінних трав, до яких відносять квіти безсмертника. Також можна приймати такі препарати, як Холосас, Холагол та інші. Підкреслимо, що це лікування є додатковим, воно зовсім не виключає медичне втручання, а лише супроводжує йому.

Ми рекомендуємо ознайомитися з іншими статтями з даної теми:


» » Що таке холецистит?