Скільки літрів крові в людині?

Фото - Скільки літрів крові в людині?

Кровоносна система в тілі людини виконує унікальну функцію транспортування по всьому організму крові. Скільки літрів крові в людині є і повинно бути?

Загальний обсяг крові в організмі людини це 5 - 6 літрів, близько 10% від загальної маси тіла людини. Кров постійно проходить циркуляцію по всьому організму, доставляючи в ті чи інші органи поживні речовини і кисень. Кров рухається по всьому тілу людини за допомогою капілярної і венозної системи, яка протікає по всьому тілу людини.

Допустима доза крововтрати безпечна для життя людини

При швидкій крововтраті складової 2 - 3 літри може наступити летальний результат. Великі крововтрати сприяють розвитку анемії - недокрів'я.

Донорство

За раз людина може здати 400 мл крові (10 хвилин при хорошому струмі крові) або 600 мл плазми (40 хвилин). Забір крові у донора проводять не більше разу на місяць, плазми не більше двох разів на місяць.

Здача донорської крові не є небезпечною для життя, навпаки, завдяки цьому процесу відбувається оновлення крові, в організму виробляється стійкість до крововтрати, благотворно впливає на стан внутрішніх органів.


» » Скільки літрів крові в людині?