Чому палець безіменний?

Фото - Чому палець безіменний?

Безіменний палець - четвертий за рахунком палець на руці, починаючи від великого (звичайно, за наявності всіх пальців). Варто відзначити, що за винятком цього пальця всі інші мають свою назву, тому багатьох людей цікавить питання, чому палець безіменний.
Історія назви пальця

Серед істориків мови немає єдиного пояснення, чому четвертий палець безіменний. Існує кілька теорій:

  • Маловикористовувані палець. Деякі з істориків і дослідників мови стверджують, що палець носить таку назву, оскільки він самостійно мало використовується, тільки разом з іншими пальцями. Він нічим не виділявся від інших, таким чином за ним закріпилася назва «без імені» або «безіменний».
  • Святий палець. Якщо вірити лінгвістам і історіковедам, то безіменний палець в старовину був святим, і всі боялися вимовляти його назву, тому він і залишився без імені. Єгиптяни і римляни вірили, що кінець безіменного пальця - початок вени, яка веде до серця. Вони також стверджували, що, вступаючи в шлюб, люди зберігають любов у серці і, надягаючи обручку на безіменний палець, людина тим самим з'єднує своє джерело любові (серце) з іншою людиною.

Інші назви пальця

Варто відзначити, що не на всіх мовах четвертий палець називається безіменним. Наприклад, деякі жителі Далекого Сходу називають його «лікарським» і перемішують їм різні ліки. В англійській мові він носить назву «ring finger», тобто палець для кільця.

З багатьох європейських мов він також перекладається «кільцевим» або «Перстньова», оскільки на ньому носять обручки або персні.

Значення безіменного пальця

В ідеалі вказівний палець дорівнює безіменному. Якщо у людини безіменний палець довший, це може говорити про його творчі, артистичних задатках, коротше - про замкнутість і егоїстичності.

Також цей палець називають пальцем щастя, так як він містить лінію щастя, що йде до основи пальця.

Варто відзначити, що при заборі крові для аналізів її часто беруть саме з безіменного пальця, так як він містить меншу кількість нервових закінчень, а більше - кровоносних капілярів.

Додатково читайте статтю Як називаються пальці.


» » Чому палець безіменний?