Як хрестяться католики?

Фото - Як хрестяться католики?

Християни-католики перехрещуються в кілька способів, але неодмінно з лівого на праве плече, підтверджуючи таким чином, що Бог відвернув їх усіх від пекла в Рай. Також перехрещення католиків з лівого на правий бік символізує відкритість їхніх сердець для Господа. На відміну від католиків, православні хрестяться з правого плеча на ліве.

Як правильно хреститися католикам

До першого способу перехрещення римські католики вдаються найчастіше. Для цього безіменний і великий палець складаються разом, то ж проробляється з середнім і вказівним. Дана комбінація символізує подвійну природу Христа. Починає перехрещуватися католик з лівого плеча на праве, після чого підносить пальці до чола, а потім до грудей. У супроводі молитви перехрещення повторюється тричі. Двоїсту природу Ісуса підтверджує і двоперстя. Католик складає разом вказівний і великий палець руки.

Католики східного обряду

У них процес перехрещення має деякі особливості. Так разом складаються середній, великий і вказівний палець, безіменний і мізинець притискаються при цьому до долоні. Відповідно, два складених пальця символізують подвійну сутність Ісуса, а три інших - Святу Трійцю.

Ще один спосіб велить перехрещуватися відкритою долонею з розкритими і притиснутими один до одного пальцями, при цьому великий палець трохи згинається всередину долоні. Сенс жесту - відкритість для Христа. Знаючи, як хрестяться католики, неважко помітити, що всі способи перехрещення виконуються правою рукою, при цьому підноситься вона спочатку до лівого плеча, потім до правого.


» » Як хрестяться католики?