Яка буває біль?

Фото - Яка буває біль?

Біль - це фізичне нездужання. Різниться кілька видів болю, і кожна з них, має свій особливий характер і походження.

Види болю

Яка буває біль?

  • Хронічний біль, як правило, біль, який зберігається протягом 3-6 місяців. Даний вид болю призводить до розладу вегетативної системи, тобто, людина постійно стомлений, погано спить і їсть, прибуває в депресії.
  • Гострий біль зазвичай короткочасна, і служить попередженням про небезпеку захворювання або пошкодження. Має особливість концентруватися на певній ділянці, а після поширюється.

Хронічний біль також ділиться на підвиди:

  • Психогенна біль - біль, що виникла при відсутності будь-яких пошкоджень і поразок, і пов'язана з функціональними порушеннями.   
  • Соматична біль - біль, що виникає в зв'язках, суглобах, кров'яних судин. У даних ділянках, через брак больових рецепторів, характерна тупа біль. Прикладом тому є переломи або розтягнення суглобів.
  • Ноцицептивної біль, також є одним з видів хронічного болю, і характеризується активацією специфічних больових волокон. При таких болях, зазвичай задіяні соматичні нерви, а тому, біль має гнітючий або ниючий характер.
  • Через захворювання або пошкодження нервових тканин, виникає нейропатическая (невропатической) біль. Даний вид болю може порушити чутливість нервів, а тому, мозок може не правильно зрозуміти больові імпульси. Яскравим прикладом невропатичної болю є зубний біль.

Однак, потрібно пам'ятати, що будь-яка біль, є сигналом про те, що з організмом щось не так, а тому ігнорувати її не можна.


» » Яка буває біль?