Яка собака найрозумніша?

Фото - Яка собака найрозумніша?

Багато людей в якості вихованця воліють собак, адже вони такі дружелюбні і розумні. Але часом власники розчаровуються в розумових здібностях свого улюбленця, який насилу піддається дресируванню, і тоді у них виникає питання: яка собака найрозумніша? І відповідь на це питання спробував дати Стенлі Корен у своїй книзі «Інтелект собак».

Він поділив породи собак на шість категорій по здатності до навчання. Основними критеріями відбору порід в рейтинг найрозумніших собак були:

 • Розуміння нової команди;
 • Здатність виконання команди з першого разу.

Породи собак оцінювалися суддями Американського і Канадського клубів собаківництва. Однак якщо порода потрапила в одну з останніх груп, зовсім не означає, що її представники дурні і нездібних, адже багатьох собак навчати складніше через їх непоступливого характеру, зате у них можуть бути інші плюси.
Топ найрозумніших собак


Докладно зупинимося на першій групі, саме породи, що входять до неї, були названі найбільш тямущими. Ці собаки здатні зрозуміти команду менш ніж за п'ять повторень. До цієї групи входять 10 найрозумніших собак у світі, представники даних порід в 95% випадках (і вище) здатні виконати команду з першого разу.

 • Бордер-коллі - найрозумніша собака у світі. Дана порода собак характеризується великою кількістю енергії і чудовими здібностями до дресирування, тому вимагає постійних навантажень (як фізичних, так і розумових). Собаки цієї породи гармонійно складені, середніх розмірів, граціозні, бувають різноманітних забарвлень, володіють сильною мускулатурою. Представники цієї породи підійдуть для енергійних людей.
 • Пудель. Порід пуделів досить багато, переважно вони є мисливськими собаками. Пуделі бувають різних розмірів від крихітних до великих. В міру своєї легкої дресирування і шарму є однією з найпоширеніших порід.
 • Німецька вівчарка - дана порода відома кожному, тому на ній зупинятися не будемо.
 • Золотистий ретрівер - енергійна і витривала мисливський собака. Представники породи мають добрим, лагідним і спокійним характером, в той же час вони дуже грайливі і товариські.
 • Доберман - елегантна і в той же час потужна собака, за розмірами відноситься до великих. Добермани дуже енергійні і вимагають посиленого виховання, потребують великих фізичних навантаженнях.
 • Шотландська вівчарка (Шелти) - мініатюрна копія рудої коллі. Представники породи веселі, сильні, рухливі і наглядові. Спочатку використовувалися як пастухи.
 • Лабрадор ретривер - пустотливі, добрі, активні і грайливі собаки, хочуть дружити з усіма навколо. Ви повинні бути активним для того, щоб впоратися з лабрадором.
 • Папільон (собака-метелик) має привабливу зовнішність. Ці крихітки дуже рухливі і потребують помірних фізичних навантаженнях.
 • Ротвейлер - потужна собака, що вимагає великої уваги і постійного виховання. Ця велика собака добре піддається дресируванню, проте не підійде для новачків.
 • Австралійська пастуша собака - сильна, кмітлива і витривала пастуша собака, в той же час вона стане добрим і лагідним іншому своєму господареві.

Тепер Ви знаєте, яка порода собак найрозумніша з погляду навчання. Однак не всі заводять собак, для того щоб їм беззаперечно підкорялися, багато хто просто ходять мати друга, доброго і відданого. Тому при виборі породи звертайте увагу і на інші характеристики. Більш докладно про те, як вибрати собаку, рассказиватся в іншій статті нашого сайту - «Як вибрати собаку?».


» » Яка собака найрозумніша?