Як вирощувати гусей?

Фото - Як вирощувати гусей?

Розведення гусей, при правильно розробленому плані догляду, справа нескладна і прибуткова. Гусей слід розводити на фермі або у власному городі, якщо той володіє великим кількість зелені і ставком. Гуси невибагливі пернаті і не вимагає за собою особливого догляду. А між тим, гуси дають пухові сировину і кілька кілограм м'яса. Так що, розведення гусей як бізнес, хороша можливість доходу з продажу м'яса, або великого живого гусака. Також гуси дуже швидко ростуть, уже через 8-9 тижнів, гусак виростає у доросле птицю. Якщо ви всерйоз вирішили зайнятися вирощуванням гусей з метою бізнесу або для м'яса, то читайте про всі нюанси в нашій статті.

Припустимо, ви вирішили вирощувати гусей, і вже точно знаєте, що побудуєте, таким чином, свій бізнес. З чого потрібно почати? Де і як вирощувати гусей? Звичайно, гусей потрібно десь купити. Вибрати постачальника і підготувати приміщення. Ось, що потрібно зробити в першу чергу. Порід гусей існує кілька десятків: китайські, кубанські, білі, сірі. Загалом, будь вирощувати визначитеся самі. Головне, щоб все пернаті були зі щепленнями та оглянуті ветеринаром. Приміщення, в якому будуть жити гуси, повинно бути теплим, сухим, добре провітрюваним, без протягів.
Зміст гусей

Розведення та утримання гусей в перші тижні їх життя можливо на підлозі або в клітках. Після трьох тижнів, можна випускати гусей з клітин для вигулу. Якщо кількість птахів невелика, то можна використовувати звичайні залізні клітки з утепленням. В кожну клітину слід поселити по 10-15 гусенят, розмістити туди вакуумну поїлку. По ширині всієї клітини потрібно приробити годівницю, щоб кожен гусеня міг підійти до неї. Глибина клітина повинна бути не більше 50 сантиметрів. Щоб придбати гусенят, які принесу тільки користь, потрібно звернути увагу на наступні чинники. Вибирайте:

 • Рухомих гусенят, з опуклими, блискучими очима, з хорошим оперенням.
 • Гусенят, які реагують на звук, з м'яким животом.

Догляд за гусьми увазі під собою багато факторів. Потрібно дотримуватися температурного режиму, світлового режиму, визначеного рівня вологості, дотримуватися правил повітрообміну. Що стосується температури, то протягом перших трьох тижнів, коли каченята ще маленькі, їм потрібно багато тепла. Температуру в цей період краще підтримувати на рівні 29-30 градусів. Потім, коли вік каченят наблизиться до 3-5 тижнях, температуру можна знизити до 22-20 градусів. Якщо ви використовуєте якісь локальні обігрівачі або теплиці, то всередині клітин температура повинна бути близько 30 градусів, у той час як кімнатна температура допускається на рівні 26 градусів.

У віці 4-9 тижнів, температура може бути до 20 градусів, після 12 тижнів можна знизити температуру до 14 градусів. Якщо погіршується погода, підвищуйте температуру, так як птахи відчувають протяги і вітер. Яка температура повинна бути в клітці, гуси можуть підказати своєю поведінкою. Слідкуйте за їхніми рухами. Наприклад, якщо птахи зіщулюються, згортаються калачиком, то температура для них низька, їм не вистачає тепла. Якщо гуси рухливі, добре вживають корм і ходять маленькими групками, то температура в клітці оптимальна. Коли гусятам жарко і треба знизити температуру, то вони починають видавати звуки і постійно п'ють воду. Що стосується освітлення, то протягом перших 2-3-х тижнів життя гусенят, освітлення в клітинах має бути постійним, не менше 20 годин на день. Далі можна знімати поступово, і до 12 тижнів, освітлення має бути не більше 14 годин на добу.

Гуси на м'ясо

Годування та напування гусей дуже важливі, якщо ви акцентуєте увагу на вирощування гусей на м'ясо. Годувати гусенят можна самими різними кормами. Краще всього придбати:

 • Пшеничне та кукурудзяне дерть.
 • Соєвий шрот і макуху.
 • Мясокостную, рибну та трав'яне борошно.
 • Кормові дріжджі й різноманітну зелень.
 • Кульбаби, кропиву, моркву, петрушку.

У перші тижні життя можна годувати каченят сиром, вареними яйцями і сироваткою. Природно, весь корм повинен бути хорошої якості і свіжим. Годувати гусенят потрібно почати відразу, як тільки ви транспортуєте їх в клітини. Почати можна з сухого корму, виготовляти різні суміші. Годувати потрібно 6-7 разів на день. Для підвищення апетиту і додання сил гусятам, у воду можна додавати вітамін C, з розрахунку одна крапля на літр води. Гусятам, після одного тижня існування, вже можна додавати в раціон більше тверду їжу.

Розведення домашніх гусей, має на увазі під собою те, що птахи не зможуть самостійно шукати собі корм, так що, поки гусенята не виростуть, і не будуть виростати у вольєрі або загоні, ви повинні їх годувати і поїти самостійно. Дорослі гуси їдять до 2 кілограм трави в день. Найкращий варіантом корми, можна назвати комбікорм, який містить всі потрібні мінеральні речовини. Якщо у вас немає можливості придбати комбікорм для гусей, змішайте різну муку, морква, тертий горох і зробіть суміш самі. У зоомагазинах можна придбати різні вітаміни і добавки в корм. Відгодівлю гусей зазвичай починають в серпні. До цього часу гусак набирає до 4 кг м'яса. В останні 10 днів відгодівлі гусей, слід годувати розпареним зерном 4-6 разів на день. За 15 днів до того, як ви хочете забити гусей, треба припинити випускати їх на вигул. Залиште їх в теплому місці, щоб вони зберегли своє оперенье.

Забій гусака

Забивати гусей потрібно у віці 70-75 днів. Саме в цей проміжок часу гусак досягає максимального ваги, до 4 кілограм. Далі, при подальшому виростанні, тушка гусака псується, так як він починає скидати оперенье і припиняє рости. Якщо ви не встигли забити гусей в цьому віці, тоді вам необхідно почекати, поки гусак не досягне віку 120 днів. В даному випадку гусак змінить своє оперенье. Але це практично, і з фінансової сторони не вигідно, тому що ви будете повинні продовжувати годування гусей. Після того, як гусак переросте вік в 70 днів, вага гусака не зміниться, а збільшитися тільки кількості жиру в тушці.

Захворювання

У такій справі, як розводити гусей, важливі не тільки годування, догляд і умови утримання. Слід також проводити профілактику різних захворювань. Тому як, якщо гусенята захворіють, то вони дадуть не таке гарне м'ясо, і проміжок їх дорослішання збільшиться. Тому виконуйте наступні рекомендації:

 • Утримуєте приміщення, в якому живуть гуси в чистоті.
 • Проводьте дезінфекцію стінок.
 • Провітрюйте приміщення.
 • На підлогу приміщення можна насипати вапна.
 • Вакцинацію проти інфекційних захворювань слід проводити 2-3 рази.
 • Раз на місяць, а краще 2-3 рази, дорослим гусям необхідно проводити наступну профілактичну процедуру: в кутку городу або приміщення, де ростуть гуси, необхідно зробити поглиблення, потім додати туди чистого піску і кормової сірки. Це потрібно для того, щоб гуси купалися в даній суміші і позбавлялися від пір'яних паразитів. Гуси, заражені паразитами, погано додають у вазі.

Таким нехитрим чином, можна вирощувати гусей, і сподіваюся, наша стаття допоможе вам у цій справі.


» » Як вирощувати гусей?