Чому не морозить холодильник?

Фото - Чому не морозить холодильник?

У статті ми поговоримо про найбільш часто зустрічаються несправності, в результаті яких холодильник погано морозить, або не морозить зовсім. А почнемо, як завжди, з найпоширенішої причини, через яку у нас не морозять більш ніж 50% холодильників, що мають подібну несправність.
Чи не морозить холодильник: причини

Найчастіше у випадках, коли холодильник не морозить, причиною є розгерметизація системи, точніше кажучи, порушення герметичності її контурів. У такій ситуації холодильник працює, але не морозить або морозить дуже погано. І, як правило, в цьому винні самі господарі холодильника. Всі знають, що практично будь холодильник потребує періодичного розморожуванні. Потрібно регулярно відключати холодильник і очищати його від намерзлого льоду, особливо в морозильній камері. Процедура розморожування досить тривала і нерідко займає добру половину дня. Зрозуміло, далеко не кожному хочеться витрачати на розмороження холодильника таку кількість часу і багато хто намагається прискорити цей процес, використовуючи різні підручні засоби - ножі, виделки, маленькі шпателі і т.п. У деяких моделях холодильників для очищення додаються спеціальні пластикові лопатки, які не пошкоджують поверхню, проте люди найчастіше все одно вдаються до допомоги ножів. Будь-який виробник холодильників і майстер з ремонту скаже вам - робити так ні в якому разі не можна, але ми нехтуємо їх порадами, а потім дивуємося, чому не морозить холодильник. А справа-то просте: гострими предметами легко пошкодити внутрішню поверхню морозильної камери. Досить маленької дірочки - і через неї з холодильника випарується весь газ. Крім того, в цю дірочку може потрапити волога, внаслідок чого в системі охолодження почнеться утворення конденсату, що призводить до утруднення роботи і навіть до відмови морозильної системи.

Холодильник не морозить: що робити


У разі якщо холодильник не морозить, допоможе ряд операцій, які повинні виконуватися фахівцями. Насамперед, потрібно прочистити всю систему за допомогою гідравлічного інструменту, а потім продути або промити капілярну трубку і здійснити заміну осушувальних фільтра. Якщо ж у системі хладоагрегата мотором-компресором НЕ накачується тиск, останній підлягає заміні. Однак для того, щоб це визначити, потрібні спеціальні прилади для вимірювання напруги, сили струму. Також причиною відмови компресора може бути його тривала робота без зупинок, яка трапляється через те, що виставлено занадто велике значення потужності, яке компресор намагається вичавити, але не може, в результаті чого і працює без зупинок. У цьому випадку потужність слід знизити. А ремонт холодильника можна здійснювати власними силами тільки тоді, коли ви самі володієте необхідною кваліфікацією. Якщо ж кваліфікації немає або її недостатньо, найрозумніше буде звернутися до професіоналів.


» » Чому не морозить холодильник?