Як поміняти гальмівні диски

Фото - Як поміняти гальмівні диски
Дивіться відео

Як поміняти гальмівні диски

Гальмівні диски - це дуже важлива деталь вашого автомобіля. За рахунок притискання до гальмівних колодок вони сповільнюють рух автомобіля. З часом гальмівні диски зношуються. Цей процес прискорюється при агресивній їзді або несприятливої погоди. У будь-якому випадку, рано чи пізно гальмівні диски доведеться замінити.

Про те, як поміняти передні і задні гальмівні диски, буде розказано далі.

Як замінити гальмівні диски

Перш ніж поміняти гальмівні диски, потрібно підготувати необхідні інструменти і речі. Далі представлений список порад, які вам знадобляться:

 • Візьміть з собою рукавички. При заміні гальмівних дисків ви можете легко забруднитися. Та й будь ремонтна робота з машиною часто призводить до того, що потім доводиться відмивати руки. Рукавички в цьому випадку позбавлять Фото - Гальмівні диски вас від витрат часу на миття рук;
 • Використовуйте підйомник або домкрат для підйому машини. У цьому випадку, щоб уникнути травм, головне переконатися, що домкрат або підйомник надійний;
 • Також вам знадобиться набір ключів різного розміру і викрутка, щоб провести процедуру заміни;
 • Струбцина для того, щоб розтиснути колодки при кріпленні нового диска;
 • Ще візьміть з собою засіб для чищення для того, щоб протерти і змастити новий гальмівний диск та інші деталі;
 • Також для додаткового догляду можна використовувати спеціальні спреї та інші покриття.

Після того як інструменти і необхідні речі підготовлені, можна приступати до заміни гальмівних дисків.

Зняття старого гальмівного диска

Щоб зняти старий зношений гальмівний диск, потрібно дотримуватися певного порядку дій:

 1. Підніміть машину на домкраті або підйомнику.
 2. Зніміть колесо, щоб дістатися до гальмівного диска. Для цього зніміть ковпак і відкрутіть всі болти.
 3. Коли зніміть колесо, ви побачите гальмівний диск, супорти і маточину. Фото - Гальмівні дискиПершим ділом зніміть супорти, які кріпляться болтами із зворотного боку. Для цього краще використовувати тонку викрутку. Важливо при зніманні не пошкодити гідролінію, але й не від'єднувати супорти від неї, інакше поллється гальмівна рідина. Найкраще в цьому випадку прив'язати супорти до чого-небудь або закріпити будь-яким способом.
 4. Зніміть старий гальмівний диск. У деяких випадках він знімається легко руками, але буває, що він кріпиться до маточини. Тоді доведеться відбивати молотком диск від маточини для знімання. Краще пом'якшувати удари, підклавши дощечку. Якщо є додаткове кріплення, то відкрутите його, щоб зняти диск.

Після того як ви зняли старий диск, можна кріпити новий.

Установка нового гальмівного диска

Щоб встановити новий диск, виконуємо наступне:

 1. Перед тим як поставити новий диск, необхідно нанести на нього чистячий Фото - Гальмівні дискизасіб або спрей, які захистять ваш диск від зносу і бруду. Для цього використовуйте спеціальний засіб, який створено для гальмівних дисків, інакше ви завдасте шкоди йому.
 2. Надіньте диск на маточину так, щоб шпильки маточини потрапили в отвори гальмівного диска. Потім закріпіть диск кріпленнями до маточини, якщо вони є. Якщо при заміні диска ви погнули кріпильний шплінт, то краще замінити його. Шплінт в магазині коштує недорого.
 3. Встановлюємо супорти і їх кріплення на місце. Для цього разжимаем струбциной колодки і одягаємо супорти поверх диска, потім кріпимо супорти болтами.
 4. Поставте колесо і ковпак на місце.
 5. Опустіть машину на землю і приберіть домкрат або підйомник.

Після установки нового гальмівного диска необхідно перевірити його на працездатність. Для цього просто плавно рушайте з місця і гальмуєте. Якщо гальмування відбувається плавно, без ривків і вібрацій, то все в порядку. У зворотному випадку варто знову розібрати колесо і гальмівний диск для перевірки вірності збірки.

Для того щоб гальмівні диски прослужили довше, необхідно доглядати за ними.

Як доглядати за гальмівними дисками

Раз на півроку можна проводити обслуговування, перевірку та оцінку гальмівних колодок на знос. Робиться це перевіркою контрольної борозни або западини на гальмівних Фото - Гальмівні дискиколодках. Якщо їх не видно, то, значить, пора міняти гальмівні колодки.

Також на супорті необхідно змащувати направляючі болти, щоб гальмування відбувалося більш плавно і м'яко. Можна ще змастити зворотний бік гальмівних колодок і пружинні накладки, щоб зменшити шум і вібрацію при гальмуванні. Тут важливо розуміти, що не можна змащувати лицьову сторону гальмівних колодок, інакше це призведе до поломки гальм і, врешті-решт, до аварії.

Крім усього іншого час від часу необхідно чистити деталі гальм від бруду і пилу, щоб вони краще працювали.


» » Як поміняти гальмівні диски