Що відчувають собаки?

Фото - Що відчувають собаки?


Чи володіє собака почуттями притаманними людині? Люблячий свого пса господар, звичайно ж, відповість ствердно, але все-таки собака - це не людина. Давайте розберемося спокійно. Отже, що відчувають собаки?
Образа

Уявімо ситуацію: ми приходимо додому, і застаємо там цілковитий розгром. Зрозуміло, природною нашою реакцією є бажання покарати цуценя. Бажання неправильне, але зараз про інше. Отже, ми «караємо» провинився - використовуємо характерні для нас словечка, словосполучення і фізичні дії. Прагнучи знизити інтенсивність наших заходів або взагалі уникнути гніву господаря, собака приймає позу підпорядкування: підтискає хвіст, притискає вуха, верещить, лягає, намагається сховатися і навіть робить калюжку. Яка природа такої поведінки? До цього тварина спонукають гени: відзначивши підпорядковану позу, тебе залишать у спокої. Це ми вважаємо, що песик все зрозумів, і припиняємо покарання, тварина ж впевнене, що задобрив нас старанно прийнятої позою підпорядкування.

Покаяння

Вирішивши, що з педагогікою на сьогодні досить, ми припиняємо покарання і намагаємося забути про подію. Але наше роздратування проходить не відразу. Його тривалість та інтенсивність залежить від властивостей нашого характеру і від обсягу «нанесеного збитку». Через певний час пес підходить до нас, щоб виконати необхідний і звичний для нього ритуал зустрічі господаря - це теж записано в собачих генах. Але наше роздратування ще не розвіявся, і ми знову беремося картати свого чотириногого улюбленця. Отримавши знайомі сигнали, пес вдруге приймає підпорядковану позу і швиденько ретирується. Однак ми ж любимо нашого пса, та й роздратування не вічне. Зрештою, песику «вдається» повернути наше настрій і настає довгоочікувана сцена прощення і любові.

Після декількох повторень подібних сцен собака набуває типово-умовний рефлекс поведінки на період нашого роздратування - збереження підлеглої пози. Таким чином, вона знижує рівень покарання або взагалі уникає його. Надалі, варто нам тільки вимовити ключові, що передують покаранню, слова, як вона тут же приймає «скривджену» позу.

Ревнощі

Що відчувають собаки в ситуації, коли людину охоплює почуття ревнощів? Собака - істота досить високоорганізована, але людськими почуттями все-таки не володіє. Собача ревнощі - це не що інше, як ієрархічна агресія. Собака впевнена, що найщасливішим є вожак зграї. Йому належать виключні права: перший наповнити шлунок, «окупувати» зручне лежбище, мати види на самку і контролювати інших членів зграї. Лідер є і в будь-якому людському співтоваристві і всі свої сили пес віддає на те, щоб опинитися до нього якомога ближче, щоб скуштувати хоча б частинку одержуваних тим благ.

Вихована жінкою собака звикає до запаху і голосу господині, у присутності чоловіків такий пес відчуває себе не комфортно. Це стан ми і називаємо «собачої ревнощами». Така «ревнощі» а точніше - агресивність підсилюється, коли собака відзначає бажання чоловіка зайняти місце ватажка «зграї». Висновок: собака - істота поза сумнівом високоорганізоване, але навряд чи пес здатний переживати і відчувати так, як цього хотілося б його господареві. Зрозуміло, багато щасливі власники самого надійного друга людини з цим не погодяться.


» » Що відчувають собаки?