Що відчувають кішки?

Фото - Що відчувають кішки?

Кішки оточують нас практично всюди, при цьому в кожній другій родині вони мешкають вдома. Однак, чи все ми знаємо про цих тварин. Вони завжди відрізнялися від інших домашніх вихованців своєю самостійністю і зухвалим характером. Ми постараємося детальніше розглянути, що відчувають кішки, вивчивши особливості органів чуття у кішок.
Гострий зір

Кішка за своєю природою вважається мисливцем. Як і у людей у них зір вважається об'ємним. Однак промінь, який потрапить в око кішки у багатьох кішок відбивається саме жовто-зеленим кольором. Дослідження показали, що кішки розрізняють близько 6 кольорів, а також 26 сірих відтінків. Однак на відміну від людей, кішки відмінно орієнтуються в темряві, що дозволяє полює їй особливо активно вночі на польових мишей і гризунів.

Чуйний слух кішки


Крім гострого зору кішка також цілком може покластися на свій слух. Її вухо здатне вловлювати ультра-і інфразвуки, які не в силі почути чоловік. Крім цього, кішки чують виключно тільки ті звуки, які вони хочуть почути, тому вони можуть спокійно спати при дуже гучному шумі.

Зауважимо, що кішки з давніх часів відзначилися своїми містичними здібностями. При цьому всі, напевно, знають про те, як вони добре орієнтуються в незнайомому місці і без проблем можуть відшукати свій будинок. Дана здатність пояснюється тим, що кішки покладаючись на свій гострий слух і чуйний нюх вельми швидко може знайти дорогу додому. Учені протягом довгих досліджень можуть припустити, що у кішок є своєрідний внутрішній компас, за допомогою якого вони можуть уловити магнітне поле Землі.

Чи відчувають кішки природні катаклізми? Сьогодні існує чимало фактів, які вказують на те, що дані тварини дуже часто рятували своїх господарів від землетрусу, пожежі або бомбардування. Це пояснюється тим, що вони здатні вловити найменші коливання земної кори або ледве помітний запах гару, шум двигуна і т.д. Існує також припущення, що завдяки своєму гострому слуху кішки відчувають вагітність. Це пояснюється тим, що кішки при присутності людини можуть вловити биття його серця, при цьому якщо жінка виношує дитину кішка почує від однієї людини два різних биття, що сильно її зможе насторожити.

Нюх і смак

Нюх кішки грає важливу роль, як і слух і зір. В основному нюх допомагає кішкам в спілкуванні один з одним. Так, залишаючи свої позначки шляхом виділення залоз, вони повідомляють іншим котам живуть по сусідству про своє існування і про своє поле і т.д.

Вуса - ще один чутливий орган

Також додатковим чутливим органів є вуса. При цьому, чим довше вони у кішки, то чутливіші вона може відчути найменші коливання повітря. Завдяки їм вони має відмінну координацію в просторі. Приміром, пересуваючись у темряві вони можуть пройти через безліч предметів нічого не зачепивши. Зауважимо, що не менш чутливі волоски знаходяться над бровами, на підборідді і на лапках кішки.

Містичні здібності кішки

Саме завдяки своїм загостреним почуттям кішки і здатні виявити ті події, про які людина ще не знає. Часто кішки здатні виявляти і деякі недуги людини. Не всі коти мають цю здатність і найчастіше недуги вони можуть помітити тільки у свого господаря, однак дуже часто вони можуть лягати на хворе місце людини, масажуючи його своїми м'якими лапами. Крім цього, завдяки своєму бурчання вони можуть створювати певну частоту вібрацій, яка впливає сприятливо і заспокійливо на людину. Відповідно і біль може вщухнути.

Існує думка, що кішки відчувають вагітність. Проте дане твердження ще не було цілком доведеним. Так само саме можна однозначно сказати, що кішки своїм неоднозначним поведінкою або присутністю можуть передбачити смерть людини. Дані гіпотези тільки перевіряються вченими, тому стверджувати про те, що кішки відчувають смерть однозначно ми не станемо.

Прикмети, пов'язані з кішками

Наведемо кілька прикмет, які здавна були перевірені наших народом.

  • Так, наприклад, чоловіки, які люблять кішок, завжди будуть мати гарних і вірних дружин.
  • Якщо постійно ховає голову і лиже хвіст, то скоріше за все буде негода.
  • Буде мороз, якщо кішка спить згорнувшись у клубок. Однак якщо вона міцно спить, то буде тепло, а якщо лежить на спині, то до спеки. На вітер, на заметіль кішка буде скребти підлогу.
  • Багатьом відомо, що при переїзді на нову квартиру або в будинок потрібно першої спочатку до хати впустити кішку. Де вона розташується, там і буде найбільш сприятливе місце для сну.


» » Що відчувають кішки?