Що таке булімія?

Фото - Що таке булімія?


Дуже важко повірити, що нестримне поїдання їжі є психічним захворюванням. Виявляється, що медична назва цієї поведінки називається нервовою булімією. Їм дуже часто страждають підлітки, які обділені любов'ю, які через нерозуміння ненавидять весь світ. У них в голові проводиться аналогія загального до них відносини з їжею. Їдять у величезних кількостях, а потім штучно викликають блювоту. Складно зрозуміти таку поведінку, але допомогти підліткам можна. Головне знати, що таке булімія і як її лікувати.
Симптоми булімії

Булімія сама є симптомом більш складного і серйозного захворювання. Такі ознаки подає хвора нервова система, засмучена психіка, що дала серйозний збій ендокринна система. Порушується харчова поведінка людей. Оточуючі помічають, що людина починає їсти у величезних кількостях. Причому, поїдання проходить нападами: раптом підкочує найсильніше почуття голоду, починає смоктати під ложечкою, настає слабкість, запаморочення, прискорене дихання, починають тремтіти руки від голоду. І коли людина добирається до їжі, він починає поглинати її швидко і дуже багато. Насичення не спадає через 20 хвилин, як у здорової людини, а тільки через 40-60 хвилин. Уявляєте, скільки можна з'їсти за цей час?

Другий варіант прояви булімії - постійний прийом їжі. Тобто людина є, не зупиняючись, цілодобово, навіть вночі встає і вирушає до холодильника.

Третє прояв булімії полягає в нічному харчуванні. З настанням ночі у людини відкривається божевільний голод, він починає їсти, не здатний навіть надовго заснути, швидко прокидається і знову йде їсти. Днем така людина відчуває спокійніше.

Загальні ознаки всіх видів

А тепер про схожих ознаках для всіх варіантів захворювання. Після прийому їжі у хворих настає друга частина нападу, у них з'являється необхідність вивести з себе всю цю їжу. Вони активно приймають проносне і блювотний ліки. Це стає настільки частою процедурою, що у людини розвивається неврастенія, пропадає інтерес до життя, настає повна байдужість до подій. Раптово виникає гостра серцева недостатність. Це теж всі ознаки булімії, які можуть помітити оточуючі. Привести такі симптоми можуть до лікарської або наркотичної залежності і навіть до смерті. До речі, ще однією якістю відрізняється булімія. Симптоми анорексії в цьому випадку відсутні, тобто немає худорлявості, нестачі ваги. Тому хворих булімією не можна помітити за зовнішніми ознаками.

Лікування булімії

В першу чергу треба лікувати не обжерливість, а нервову систему, треба відгородити хворого від стресів, переживань, у тому числі через власної ваги. Треба допомогти людині почати любити себе таким, який він є. Є ще багато способів, як позбутися булімії. І всі вони можуть бути призначені тільки лікарем-психіатром. Зараз дуже ефективно застосовується комплексне лікування цього захворювання. Разом з психіатром з хворим працюють дієтолог, психолог, призначаються лікарські препарати. У цьому процесі дуже важлива моральна допомога і підтримка рідних і близьких людей. Людина повинна відчувати їх справжню любов і турботу. Тоді й він сам почне себе любити таким, яким він є.


» » Що таке булімія?