Як правильно здавати кров?

Фото - Як правильно здавати кров?


Головне правило при здачі крові свідчить, що в переважній більшості випадків ця процедура виконується натщесерце. Зокрема мається на увазі паркан на гормональні аналізи зібраної крові, серологічні дослідження, біохімічний аналіз та інше. Але як правильно здавати кров?
Підготовка до здачі крові

Для початку необхідно утриматися від їжі не менше ніж за 8 годин до забору крові. Але краще, якщо це буде 12 годин. У невеликих кількостях допускається вода. Вживання соків, кави, як солодкого, так і несолодкого чаю заборонено. Якщо ви готуєтеся до здачі загального аналізу крові, прийом їжі допускається не менше ніж за годину до процедури. У цьому випадку сніданок може скласти яблуко, каша без цукру та олії на воді, каву або чай без цукру. Готуючись до здачі крові, рекомендується протягом декількох днів утриматися від вживання смажених і жирних страв, спиртного. Якщо ви все ж вживали з якоїсь причини ці продукти і алкоголь, необхідно перенести аналіз на кілька днів. Курити не рекомендується за 1 годину до здачі крові.

Деякі особливості

Для більшості складових кров елементів характерна зміна їх кількості з плином доби. Виходячи з цієї обставини, для багатьох досліджень кров забирається в строго позначений час, наприклад, кров на гормони або залізо здається до десяти годин ранку. Підготовка до здачі крові з вени дещо складніше, ніж до паркану з пальця. Зокрема, готуючись до процедури необхідно обмежити фізичну активність, постаратися позбавити себе від факторів збудження і емоційного переживання. Безпосередньо перед здачею крові рекомендується посидіти і розслабитися.

Якщо ви приймаєте будь-які ліки, про це необхідно повідомити лікаря. У таких випадках забір крові виробляють або до початку лікування медикаментозними препаратами або через два тижні після закінчення лікування. Винятком з цього правила може бути ситуація, коли лікарю необхідно визначити концентрацію медикаменту в крові. У випадках, якщо передбачуваному забору крові передував ректальний огляд або рентгенологічне обстеження, здачу аналізу рекомендується перенести на наступний день. Аналізи крові, що проводяться з метою виявлення тієї чи іншої інфекції, часто вимагають вторинного збору та аналізу матеріалу. Така необхідність існує навіть у випадках, коли результати першого забору показали, що інфекція в організмі відсутній.

Як правильно здати кров на гормони

При здачі крові на дослідження гормонального характеру необхідно чітко слідувати вказівкам лікаря щодо циклу місячних. При необхідності здачі аналізу на статеві гормони у жінок, слід пам'ятати, що рівень концентрації гормонів залежить від конкретного дня циклу. Тому в ході підготовки до здачі аналізу на гормональний фон (пролактин, прогестерон, естрадіол, фолликулостимулирующий і лютеїнізуючий гормони) лікар повинен знати про всі особливості менструального циклу.

Як правильно здати кров на цукор

Останній прийом їжі має бути за 12 годин до здачі крові, надалі допускається тільки чиста вода. Від алкоголю варто відмовитися як мінімум за добу. Вранці в день забору крові не рекомендується жувати жуйку або чистити зуби, оскільки навіть мінімальна, що міститься в них доза цукру здатна спотворити результати дослідження. Кров на цукор беруть здебільшого з пальця, хоча іноді для цього потрібна кров і з вени.


» » Як правильно здавати кров?