Як навчити дитину сідати?

Фото - Як навчити дитину сідати?
Дивіться відео

Як навчити дитину сідати?


Дуже важливе питання - розвиток малюка у віці до року - продовжує займати увагу дбайливих матусь. Особливо коли є стурбованість традиційними загальноприйнятими термінами: коли дитина повинна повзати, коли сидіти, ходити, говорити. Багато батьків щиро намагаються допомогти маленькому навчитися все це робити якомога раніше. Про те, як навчити дитину сідати, не зашкодивши йому при цьому, наш сьогоднішній «майстер-клас».

Питання термінів

Нагадуємо: дівчатка здійснюють розвиток швидше, ніж хлопчики, а діти, які мають зайву вагу - менш активні, ніж їх однолітки. Деякі діти самостійно сідають вже в чотири місяці (скільки не вкладається), а деякі - не сидять і в сім. А варіанти, коли ваша дитина вчиться повзати і стояти до того, як навчитися сидіти, взагалі поширені досить часто. Не варто переживати з цього приводу. Всьому свій час. Але якщо все-таки ви хвилюєтеся, зверніться до фахівця. Хороший педіатр обов'язково заспокоїть зайві хвилювання і розповість батькам, як допомогти дитині.

Хлопчики і дівчатка

Існує думка лікарів, що з хлопчиками потрібно займатися місяців з п'яти, а от з дівчатками - поспішати не варто, щоб не спровокувати неправильне розвиток органів малого тазу (загин матки). Взагалі якщо ваша дитина не сидить в 6 місяців самостійно - це ніяка не трагедія!

Розігріваємо м'язи

Тут нам допоможуть прийоми масажу і спеціальні вправи, описані в статті Як навчити дитину сидіти.

Найкраще буде пройти курси платного масажу, щоб потім використовувати ці прийоми самостійно. Корисно і купати дитину в дорослому ванні, наповненій до країв, зі спеціальним кругом на шиї, що підтримує голову. Ваш малюк активно бовтається при цьому і б'є ніжками - а м'язи зміцнюються!

Вчимося граючи

Мама сідає на підлогу, розставивши ноги досить широко. Спиною до себе садить малюка, щоб він спирався на її живіт, як на кріселко. Навпаки дитини, трохи далі відстані витягнутих рук, повинна знаходитися його улюблена м'яка іграшка, за яку було б зручно хапатися. Пересуваємо іграшку то вправо, то вліво. Дитина періодично хапається за неї, а м'язи спини значно зміцнюються (хребетний корсет).

Фітбол

Цей гімнастичний м'яч для фітнесу повинен бути в діаметрі не менше 70 сантиметрів. Укладаємо дитини на м'яч і катаємо його в різних напрямках на животику, здійснюючи нахили вліво і право. Потім відпочиваємо - просто лежачи на м'ячі. Потім катаємо малюка по колу. Потім - на спинці. Іноді після декількох занять м'язи зміцнюються настільки, що він може сидіти і навіть піднімати з підлоги кубики.

А ще для вашого малюка може виявитися корисною розвиваюча гімнастика. Способів багато. До речі, і сідати дитина може навчитися з різних положень. Деякі - з четверенек, деякі - завалюючись на бік, спираючись на руку. Використовуйте пріоритети, це значно полегшує завдання.


» » Як навчити дитину сідати?