Як виглядають воші?

Фото - Як виглядають воші?


Поза сумнівом, педикульоз (наявність вошей) у дитини - нічний кошмар багатьох батьків. Та й за собою дорослій людині треба стежити, а тому знати, як виглядають воші, корисно кожному.
Як виглядають воші у людини

Головні воші - це паразитичні безкрилі маленькі комахи, що мешкають у волоссі людини і харчуються видобувається зі шкіри кров'ю. Особливо часто воші зустрічаються у дітей від 3 до 12 років, характерно, що більш схильні педикульозу дівчинки. Воша не є небезпечною, вона не переносить інфекції, однак комаха заразно і здатне відчутно турбувати дитини. Укуси вошей викликають запалення і свербіж, множинні укуси можуть стати причиною подразнень і інфекції. До лікування педикульозу потрібно приступати негайно після виявлення. Незважаючи на мікроскопічні розміри, воша можна виявити неозброєним оком.

Гниди (яйця вошей)

Виглядають вони як коричневі, жовтувато-коричневі або жовті дуже маленькі точки. Воші відкладають яйця ближче до коріння волосся, де у шкіри голови формується ідеальна для їх розвитку температура. За зовнішнім виглядом гниди нагадують лупа, однак струшуванням або соскабливанием їх позбутися не вдається. При легкому ступені зараження батьки, як правило, помічають спочатку яйця, а вже потім - плазунів по голові комах. Інкубаційний період воші - 1-2 тижні. Біла, що залишилася після вилуплення шкаралупа міцно прикріплена до волосу. На цьому етапі наявність вошей виявити найбільш легко.

Личинки і дорослі воші

Розмір дорослої воші не більш зернятка кунжуту. Вона жовто-коричнева або сірувато-біла. Личинка менше дорослої особини, якій вона стає через 1-2 тижні після появи на світ. Без крові воша може «голодувати» не більше двох днів, нормально же харчується по кілька разів на добу. Виникають після укусів вошей свербінням організм реагує на слину вошей. Хоча педикульоз можливий і без сверблячки - це обумовлюється чутливістю до вошам шкіри голови.

Як виглядають укуси вошей

Місця укусів виявляються по наривів і пухлин. В одних дітей роздратування виражені слабо, в інших може з'явитися висип. Наслідком розчісування укусів вошей стає бактеріальна інфекція, коли шкіра голови червоніє, покривається виділеннями і сухий кіркою, стає болючою, має місце збільшення лімфатичних залоз.

Як виглядають білизняні воші

Білизняні (платтяні, натільні, одежні) воші - світло-сірі комахи, які є найбільшими людськими вошами. Самка білизняний воші досягає в довжину 2,2-4,7 мм. Самець менше - його довжина не перевищує 3,7 мм. Головна відмінність білизняних вошей від їх головних побратимів в тому, що бельевая воша має тонкі довгі вусики і згладжені, без глибоких вирізок, краї черевних сегментів.

Як виглядають лобкові воші

Площица або лобкова воша - найдрібніша людська воша довжиною 1,5 міліметрів. Термін її голодування - 10-12 ч. Загальна плодючість - близько 50 яєць, при добовій - 3 яйця. Воша розпізнається за специфічними коротким кігтиками, завдяки яким вона утримується на короткому волоссі. Лобкова воша має вигляд сіро-коричневою пластинки розміром 1-2 міліметри, прикріпленою до волосяного основи, ротовий апарат воші занурений при цьому в шкіру. На одному місці лобкова воша сидить кілька діб.


» » Як виглядають воші?