Звідки беруться воші?

Фото - Звідки беруться воші?

Воші - дрібні комахи-паразити, які живуть на тілі людини, а також на одязі і постільних речей. Воші живляться кров'ю свого господаря. Вони висмоктують невелика кількість крові приблизно 5 раз в день. Їхні укуси можуть викликати свербіж і подразнення. Самка відкладає яйця-гниди, які перетворюються в доросла комаха за 18 днів. Воші бувають головні і лобкові, залежно від того, на якій частині тіла вони живуть. Також виділяють білизняних або платтяних вошей, які живуть в постільній білизні, на рушниках, в складках одягу. Звідки беруться воші? Існує помилкова думка, що воші можуть бути тільки у неохайних людей, які не дотримуються правил особистої гігієни. Але це не відповідає дійсності. Звичайно, брудне тіло і волосся сприяє зараженню вошами, але й цілком охайна людина може підхопити вошей.
Способи зараження педикульозом (вошивістю):

  • безпосередній контакт з інфікованою людиною. Літати воші не вміють, тому необхідно перебувати досить близько до зараженого. Так можна заразитися в місцях громадського користування: на вокзалах, в басейнах, у кінотеатрах, на ринках і т.д. Часто зараження відбувається під час подорожей: у поїздах і в готелях.
  • контакт з особистими речами зараженого: рушник, гребінець, головні убори, одяг, постільна білизна. Такий контакт може призвести і до появи білизняних вошей. Необхідно користуватися лише своїми предметами особистої гігієни.
  • лобкові воші можуть з'являтися при частій зміні статевих партнерів, при використанні нижньої білизни зараженого або через недотримання правил особистої гігієни.

Діти можуть заразитися паразитами у садочках, школах, літніх таборах і в туристичних поїздках. Необхідно пояснити дитині, що треба користуватися тільки своїми засобами особистої гігієни та дотримуватися чистоти.

Якщо ви хочете дізнатися способи, як можна ефективно позбутися вошей, прочитайте наступну статтю: "як позбутися вошей?"

Тепер ви знаєте, звідки беруться воші. Сподіваємося, що стаття допоможе вам захистити себе від непроханих гостей. Будьте здорові!


» » Звідки беруться воші?