Для чого беруть мазок?

Фото - Для чого беруть мазок?

Мазок - це один з методів обстеження, в основу якого входить збір лікарем потрібної кількості матеріалу зі слизової. У жінок цей аналіз найчастіше використовують в гінекології, у чоловіків - в урології, у дітей - при захворюванні на ангіну. Але, для чого беруть мазок, що можуть виявити з його допомогою?
Мазок. Що це і для чого

У словнику Ушакова про слово "мазок" сказано, що це тонкий шар якого-небудь рідкого виділення, намазаний на склі з метою мікроскопічного дослідження. Досить зрозуміле пояснення, а для чого беруть мазок? Ці дослідження виявляють наявність хвороботворних бактерій, ракових клітин, оцінюють гормональний фон і загальний стан тканин.

У дітей, щоб встановити характер бактеріальної флори і чутливість до протибактеріальної препаратів при ангіні, фарингіті, риніті, беруть мазок з носоглотки, зіву і мигдалин. Процедура відбувається стерильними тампонами і при хорошому освітленні.

Навіщо беруть мазок у чоловіків

У чоловіків мазок беруть із статевих органів. Навіщо беруть мазок у чоловіків і, що це таке? Бактеріальний мазок з сечівника допомагає визначити вид мікробів і їх кількість, щоб зрозуміти причину запалення. Таким чином, можна виявити: уретрит, простатит і захворювання, що передаються статевим шляхом: гонорею, тріхоманіоз, хламідіоз.

Мазок в гінекології

Під час профілактичних оглядів у гінекологів, у жінок завжди беруть мазок на флору. А ще, на що бере мазок гінеколог? Якщо жінка проходить лікування, то береться мазок на інфекції, мазок на стерильність, на цитологію. Для чого проводиться таке ретельне обстеження?

  1. Мазок на флору оцінює мікрофлору, тобто наявність хвороботворних бактерій і їх кількість. Береться він при профогляді, один раз на три місяці.
  2. Мазок на інфекції визначає ті інфекції, що не були виявлені при дослідженні на флору: генітальний герпес, апілломавірусная, хламідіоз, уреаплазмоз, кандидоз.
  3. Мазок на стерильність - це мазок на ступінь чистоти і на гормональний фон. Визначає він вміст піхви і проводиться за допомогою "Тампакса", введеного на 8 годин.
  4. Мазок на цитологію виявляє відхилення в шийці матки. Його ще називають Па-тест.

Отже, мазок важливий для виявлення захворювання і підтвердження успішного лікування.


» » Для чого беруть мазок?