Як гальмувати на роликах?

Фото - Як гальмувати на роликах?
Дивіться відео

Як гальмувати на роликах?

Купити ролики і навчитися на них їздити - це тільки півсправи, треба ще навчитися правильно на них гальмувати, щоб зберегти свої коліна, а іноді і життя в цілості й схоронності. А тому давайте поговоримо про те, як гальмувати на роликах.

Врахуйте, що незалежно від того, які ролики Ви купите, - з гальмом або без, вчитися гальмувати все одно доведеться. Гальмо, представлений в комплекті з роликами, здебільшого фікція, яка не дає міцних гарантій на хороше гальмування.

Способи гальмування


Гальмувати на роликах можна «непрофесійно» і «професійно». До першого способу відноситься все те, що створює природну перешкоду для катання - трава, стіни, дерева. Такий спосіб хороший для новачків, вперше встали на ролики. Всього-то потрібно виїхати на траву, під'їхати до стіни або до дерева і міцно вчепитися за перешкоду. Ще можна просто перестати рухати ногами, і сила тертя, яка виникне між роликовими коліщатами і асфальтом, сама вас зупинить. Це найпростіший спосіб для початківців ролерів. Також деякі новачки пробують приземлятися на «п'яту точку». Спосіб, звичайно, дієвий, але попа може постраждати.

Але не завжди ці методи дієві, та й з ростом досвіду катання на роликах хочеться навчитися гальмувати як слід. Тому ось кілька варіантів того, як правильно гальмувати на роликах:

  1. Гальмування «плугом». Щоб загальмувати таким способом, потрібно широко розвести ноги в сторони і почати повільно зводити шкарпетки стоп один до одного. Щоб добре навчитися користуватися таким методом, потрібно мати сильні м'язи ніг.
  2. Виставити одну ногу вперед і зробити так, щоб заднє колесо передньої ноги стикнувся з переднім коліщатком другої ноги. Але цьому, як ви розумієте, треба вчитися.
  3. Гальмування поворотом і розворотом. Допомагають знизити швидкість різкі дрібні повороти на роликах, при цьому поступово гаситься швидкість. Розворот робиться таким чином: опорна нога продовжує рух, коник іншої ноги ставиться на переднє колесо і розгортається п'ятою до опорної ноги. Виникає тупий кут, внаслідок чого відбувається гальмування. Дозвольте інерції самої зупинити вас після розвороту. Потрібно добре володіти рівновагою для такого способу гальмування.
  4. T-stop - потрібно поставити коник однієї ноги перпендикулярно руху іншої ноги. Таким чином різко збільшиться сила тертя і станеться гальмування. Також потрібно добре володіти рівновагою і застосовувати цей спосіб все ж рідше, якщо хочете, щоб коліщата роликів швидко не стерли.
  5. Способи з хокею. Вони гарні вже для досвідчених ролерів. Перший спосіб - Power Stop. Потрібно розгорнути опорний коник, щоб він котився заднім колесом, в цей час друга нога повинна описати дугу, випрямитися і опинитися поперек лінії руху. Другий спосіб - Parallel-stop. Щоб виконати гальмування таким методом, потрібно зробити різкий розворот обома ногами перпендикулярно лінії руху. Для стійкості можна присісти.

Крім того, в різних ситуаціях можуть стати в нагоді різні способи гальмування, тому вибирайте по ситуації. Іноді приземлитися на траву або схопитися за дерево - найнадійніший спосіб гальмування, ну а там, де немає «помічників» і голе асфальтове простір, потрібно застосовувати вже спеціальні техніки гальмування.

Для кращого розуміння того, як гальмувати на роликах, відео на нашій сторінці буде як не можна до речі: подивіться і потренуйтеся, і тоді проблема гальмування на роликах зникне раз і назавжди!


» » Як гальмувати на роликах?