Як зібрати колесо велосипеда?

Фото - Як зібрати колесо велосипеда?
Дивіться відео

Як зібрати колесо велосипеда?


Як властиво всім видам механічного транспорту, велосипеду періодично необхідна так звана "реанімація": підкрутити кермо, накачати шини, закріпити ланцюг і т. Д. Власник повинен володіти хоча б елементарними навичками надання першої допомоги своєму залізному коню. Про те, як розібрати велосипед, які інструменти будуть необхідні і який алгоритм дій, ви зможете дізнатися зі статті Як розібрати велосипед.

Можна сказати, що збірка свого велосипеда - частково творче заняття: вам доведеться запастися терпінням і витримкою, так як робота копітка і непроста, але цілком під силу. План роботи та хід дії збірки свого особистого транспорту ви знайдете в статті Як зробити велосипед.

Як зібрати колесо велосипеда: процес складання

Ми розповімо про процесі складання заднього колеса, тому що в більшості випадків у велосипедистів виникають проблеми саме з ним.

Щоб зібрати заднє колесо, вам потрібні наступні інструменти:

 • маленька плоска викрутка;
 • верстат для коліс;
 • зонтомер;
 • шпицевий ключ;
 • пристосування, яке вимірює натяг колісних спиць;
 • електрична викрутка.

Матеріали для роботи:

 • спиці, на заднє колесо - від 28-36, товщина кожної спиці від 1.6-2.3 мм (за новою системою ISO);
 • втулки;
 • ніпелі з нікельованої бронзи;
 • алюмінієві обідки;
 • шайби.

Етапи складання колеса

 1. Найперший етап збірки - це підготовка. Різьблення і ободниє отвори слід змастити мастилом або рідким маслом для того, щоб ніпелі вільно оберталися. На задньому колесі змащують спиці тільки з правого боку.
 2. Так званий процес набивання найлегше проводити, поклавши обід Фото - Колесоколеса на коліна. Спиці зручніше закріплювати групами. 36 спиць збирають у три хрести. Спочатку встановлюють "ключову" спицю, від її вірного розташування залежить правильна посадка ніпелів. Вона також буде замикає або "хвостовій". Закрутіть ніпелі на кілька оборотів, потім наступну спицю пропустіть через фланець, розташований через отвір від ключової спиці. Продовжуйте вставляти наступні спиці таким же чином, поки не вставите всі 9 спиць першої групи.
 3. Друга група спиць встановлюється за тими ж правилами, що й перша. Фото - Етапи складання колесаВізуально у вас має все виглядати так: дві спиці і за ними два отвори і так далі. 17 інших "лідируючих" спиць встановлюються за таким же принципом, як спиці першої та другої груп.
 4. Після встановлення всіх спиць затягніть всі ніпелі. Перевірте рівномірність натягу всіх спиць заднього колеса.
 5. Далі помістіть колесо у верстат. Закрутка ніпелів проводиться за годинниковою стрілкою, в процесі роботи ви помітите, що колесо стає міцнішою, і це означає, що йому можна почати надавати форму.

Після виконання всіх вищеописаних кроків необхідно зняти напругу з тільки що зібраного колеса. Є два способи:

 • Стискати спиці в руці групами по 4 штуки в місцях їх перетину по всьому колу колеса. При цьому ви можете почути невеликий скрип або маленьке потріскування - не лякайтеся: це означає, що спиці "усадити" в алюмінієві обода. Процес повторюється, поки не припиниться звук;
 • Тиснути на обід колеса. Завдяки цьому ніпелі міцно займуть свої позиції в ободі.

» » Як зібрати колесо велосипеда?