Як зшити халат?

Фото - Як зшити халат?
Дивіться відео

Як зшити халат?

Якщо ви не хочете витрачатися на придбання одягу для будинку, то завжди можна спробувати зшити виріб своїми руками. Причому таку потрібну і улюблену багатьма річ, як халат, можна зшити без викрійки всього за 2-2,5 години.

Халат на дорослу жінку

Підготовчі роботи

Перед тим як зшити домашній халат, вам знадобиться придбати тканину. Наприклад, якщо ви захочете створити затишну теплу річ, то для цих цілей цілком підійде фліс, трикотаж. Вони відрізняються помірною ціною, приємною м'якою текстурою, хорошою зносостійкістю.


Також вам знадобляться:

 • лінійка;
 • сантиметр;
 • мило (для нанесення розмітки);
 • бейка для обробки країв (для халата з тонкої тканини);
 • швейна машинка.

Що стосується розмірів, то при ширині тканини в 150 см потрібно буде взяти відрізок довжиною, що дорівнює бажаної довжині виробу. А при ширині тканини в 75-80 см. Вам знадобиться відрізок вдвічі більше.

Тепер складіть тканину вдвічі, виворотом всередину. Якщо вона широка - то вздовж (потрібні тільки плечові шви), якщо вузька - то поперек (в цьому випадку на спині потрібно буде зробити шов).

Розкрій

Щоб пошити халат без викрійки, вам потрібно буде нанести всі потрібні лінії і точки (їх буде небагато) прямо на саму тканину. Робимо це таким чином:

 1. Зліва (сторона майбутньої спини) від верху відступаємо 1,5 см. Для виконання шва, а потім відміряє ще 2 см. - Глибина горловини.
 2. Тепер зліва направо по верху відзначаємо 9 см. - Ширина горловини.
 3. Всі намічені точки з'єднуємо.
 4. Визначаємо ширину халата - для цього заміряємо свій показник ОБ (обхвату стегон), ділимо його на 2 і додаємо до отриманої цифри 20.Фото - халат
 5. Зліва направо відміряємо потрібну ширину. Зайву тканину прибираємо.
 6. Тепер потрібно зробити виріз на поличках. Для цього праворуч у напрямку зверху вниз відміряємо 1,5 см. На шов і плюс довжину рукава до талії - в кожному випадку вона буде індивідуальною (припустимо, 48 см.).
 7. Справа наліво вгорі відміряємо 9 см. - Ширину горловини.
 8. Всі нові точки з'єднуємо плавними лініями.
 9. Відміряємо середину тканини - Тепер по цій лінії зверху вниз відміряйте довжину пройми (наприклад, 24 см), не забувши попередньо залишити місце для шва (1,5).
 10. Робимо розріз по наміченій лінії.
 11. Якщо довжина тканини відповідає бажаної довжині халата, то на цьому підготовку матеріалу до шиття можна вважати завершеною. Якщо ні, то зверху вниз відміряємо потрібну довжину і зайву тканини відрізаємо. Тепер залишиться тільки зшити халат.

Пошиття

 1. Якщо робили шов на спині (для вузької тканини), то застрочують його й обробляємо зигзагом.
 2. Складаємо тканину так, щоб поєдналися лінії плечей. Застрочують шви на плечах і аналогічно обробляємо їх зигзагом.
 3. Робимо першу примірку.
 4. Створюємо обробку косою Бейко (для тонкої тканини) краю рукавів, поличок, горловини, низу виробу. Готово!
 5. Із залишків тканини або атласу в тон бейки шиємо пояс для халата.

Халат для дівчинки

Якщо ви думаєте про те, як зшити дитячий халат максимально швидко і легко, то ми радимо звернути увагу на наступну цікаву ідею.

Для її реалізації вам знадобиться:

 • велике рушник-Фото - халат
 • півметра тканини (для обробки, пошиття пояса);
 • футболка / кофта / плаття, які вільно сидять на вашому малюку;
 • шпильки;
 • крейда для нанесення розмітки.

Розкрій і пошиття

 1. Складіть рушник в 4 рази.
 2. Покладіть обраний виріб (припустимо, кофту) на рушник так, щоб середина коміра припадала на закритий кут рушники, а рукава вироби "дивилися" на його відкриті краї. Тепер обріжте тканину по контуру вироби, залишивши приблизно 10-15 см. В запас - щоб майбутній халат сидів вільно. Якщо рушник дуже велике, то можна відрізати і знизу, подкорректировав довжину майбутньої речі. Не забувайте, що закритий край рушники чіпати не можна - він утворює спину і боки вироби.
 3. Розгорніть рушник (тепер воно буде складено в 2 рази). Верхній шар потрібно розрізати строго навпіл, сформувавши полички халата.
 4. З відрізаною частини рушники зробіть капюшон для халата (можна обійтися і без нього). Закріпіть краю тканини шпильками і прикиньте довжину капюшона, надівши його на голівку дитини. Зробіть відповідні позначки.
 5. Тепер померяйте ширину капюшона і розділіть число на 4.Фото - халат
 6. Рушник знову складіть у 4 рази і відміряйте скраю лінію, довжина якої дорівнює отриманої в попередньому пункті цифрі. Відріжте по лінії відразу всі 4 шари рушники.
 7. Тепер повністю розгорніть виріб і по верхньому краю прикріпіть шпильками капюшон. За допомогою шпильок з'єднайте також частини кожного рукава. Можна для зручності промальовувати лінії з'єднання крейдою. Не забувайте робити відступ для шва 1,5-2 см.
 8. Зшийте виріб по намічених лініях.

Оздоблення

 1. З тканини виріжте смужки.
 2. Закрийте ними краю капюшона, низу виробу.
 3. Зшийте пояс.
 4. Можна також зробити з тканини аплікації для халата. Готово!

Також вам можуть бути цікаві ці статті:


» » Як зшити халат?