Як зняти свій серіал?

Фото - Як зняти свій серіал?

Творчій людині хочеться спробувати себе в чому. Так, одні починають малювати, другий - писати книги, а треті - знімати кіно та серіали. Якщо і ви бажаєте зняти свій перший серіал, але не знаєте, як приступити до цієї справи і організувати свою роботу, ми допоможемо в цьому.
Як зняти свій серіал: що необхідно

Коротко зазначимо основні моменти, які потрібно буде пропрацювати в процесі створення серіалу:

 • пошук ідеї та підготовка сценарію;
 • розкадровка;
 • підбір знімальної групи, робота з нею;
 • процес зйомки серіалу;
 • монтаж серіалу;
 • перегляд серіалу, виправлення помилок.

Щоб зняти свій серіал, потрібно звернути пильну увагу на всі ці моменти. Розглянемо кожен з них більш докладно.

Пошук ідеї та підготовка сценарію

Щоб зняти стоїть серіал, потрібна хороша ідея і грамотно побудований сценарій. У виборі ідеї керуйтеся трьома моментами:

 • Ідея повинна бути цікава широкому колу потенційних глядачів.
 • Ідея повинна "чіпляти" вас. Знімаючи про те, що вам нецікаво, ви не зможете зробити хороший серіал, глядач відчує фальш.
 • Ідея повинна бути вам добре знайома або детально вивчена. Наприклад, знімаючи історичний серіал, потрібно добре знати епоху, в якій відбувається дія (як люди одягалися в той час, як себе вели, які були традиції і т. Д.).

Тепер коротко про сценарій:

 • У сценарії повинне бути детально прописано, хто куди пішов, що і як сказав і зробив і т. Д., Тобто все до найдрібніших подробиць.
 • Створюючи сценарій, пам'ятайте, що робите це для людей. Люди дивляться кіно та серіали, щоб отримати яскраві емоції і переживання, вони обов'язково повинні чекати чого-небудь в процесі перегляду. Глядач любить додумувати і розуміти, тому візуальне повинно переважати над діалогами. Глядачеві краще не розповісти, а показати. Діалоги і репліки в серіалі повинні бути тісно пов'язані зі сценами і кадрами. Наприклад, за питанням-реплікою одного з героїв може слідувати відповідь-кадр. Приклад: сумна закохана дівчина на самоті вимовляє фразу: "Знати б мені зараз, що ж ти до мене відчуваєш", а наступна сцена показує її коханого в обіймах іншої дівчини. Нічого не треба говорити, глядачеві відразу зрозумілі ці відносини.
 • Щоб утримувати увагу глядача в серіалі і змушувати його дивитися наступну серію, кожну серію потрібно закінчувати на несподіваному моменті, переривати на найцікавішому місці. Глядач буде заінтригований, він буде думати про те, що ж станеться далі, і подивиться нову серію.
 • Створюючи сценарій, оцінюйте його з боку глядача. Вам не скучно, позіхати не хочеться? Бажаєте дізнатися, як же розгортатиметься ця історія і чим вона закінчиться? Якщо відповіді позитивні, то зі сценарієм все в порядку.
 • Сценарій кіно і серіалу будується за схемою: експозиція (введення глядача в ситуацію, знайомство з обстановкою, героями), зав'язка (освіта конфлікту), розвиток дії (події, які в відбуваються внаслідок конфлікту), кульмінація (найвища точка напруги), розв'язка (чим все закінчується). Кожна серія може будуватися за своїм міні-сценарієм, причому багато серії можна закінчувати на моменті кульмінації, щоб утримувати увагу глядача, а розв`язку давати на початку наступного. Всі серії серіалу в сукупності повинні бути пов'язані, повинні показувати розвиток основних конфліктів.
 • У серіалі може бути кілька сюжетних ліній, які розповідають про життя різних героїв. Так він буде насиченим і цікавішим.

Розкадрування

Щоб зняти хороший серіал, не полінуйтеся попередньо зробити розкадрування (для кожної серії). Розкадрування - це фільм в малюнках, свого роду комікс. Тим самим ви заощадите час на зйомці, так як перед вами буде чіткий план в картинках. Ви будете добре розуміти, де і як повинні знаходитися актори в різні моменти.

Підбір знімальної групи, робота з нею


Це один з найголовніших моментів. Щоб зняти серіал, який сподобається глядачам, потрібно підібрати талановиту знімальну групу і грамотно організувати її роботу. Повинен бути грамотний режисер, який знайде спільну мову з оператором, це дуже важливо, тому що оператор і режисер повинні розуміти один одного і співпрацювати. Також режисер повинен уміти пояснити акторам, що і як вони повинні робити в кадрі, вміти їх виправити в разі помилок, іноді підбадьорити і допомогти розкритися в ролі. Оператор повинен знати операторське мистецтво, вміти передавати ідеї і думки режисера за допомогою зйомки, пропонувати свої думки з приводу того, що і як краще зняти, і обговорювати їх з режисером. Актори повинні бути талановитими, придатними для ролі за зовнішніми даними. Вони повинні слухатися і розуміти режисера, вміти грати натурально, щоб навіть Станіславський б не причепився. Також на знімальному майданчику повинні бути інші працівники та помічники. Це гримери, реквізитори, освітлювачі і т. Д. Докладніше дізнатися про те, хто входить до складу знімальної групи і як вона працює, ви можете тут.

Процес зйомки серіалу

Як зняти серіал? Якщо підготовлений хороший сценарій і є грамотна розкадровка, то зйомки будуть йти легше. Складіть план зйомок на найближчі дні і чітко йому дотримуйтесь, організаційні моменти тут дуже важливі. Призначте час початку зйомок, зберіть знімальну групу, поясніть всім задачу зйомок на конкретний день, потім дайте групі підготуватися. Поки готують знімальний майданчик, актори повторюють свої репліки і настроюються морально, режисер пояснює оператору і акторам, що від кого потрібно в конкретний момент. Коли всім все ясно, можна знімати першу сцену. Потрібно бути готовим до можливо великій кількості дублів, адже все має бути ідеально, а такого важко домогтися відразу. Так, потихеньку слідуючи за планом, знімайте сцену за сценою. Необов'язково слідувати строго за сценарієм, якщо, наприклад, зручно відзняти дві різні незв'язані сцени. Головне потім не заплутатися при монтажі. Не виключено, що в процесі зйомок доведеться вносити зміни в сценарій, це нормально.

Монтаж серіалу

Коли повністю відзнята серія, можна приступати до її монтажу. Якщо це ваш перший серіал і ви непрофесіонал, то підійде будь-яка зручна програма для монтування відео, наприклад, Movie Maker. Перегляньте відзнятий матеріал, потім почніть монтувати сцени, створюючи єдину нитку оповіді з кадрів. Слідкуйте за тим, щоб звук і відео не відставали один від одного. Коли відео буде змонтовано, можна додати в необхідних місцях моменти, титри, ефекти та ін.

Перегляд серіалу, виправлення помилок

Серія відзнята і змонтована, тепер її необхідно ретельно переглянути. Слідкуйте за тим, щоб кадри скрізь були правильні, камера ніде не тремтіла, не було перепадів звуку, зайвих кадрів, які забули вирізати. Стежити треба за всім. Потім потрібно виправити помилки і заново переглянути серію. Так необхідно робити до тих пір, поки ви не будете задоволені її якістю. Коли серія повністю готова, якщо це необхідно, пора приступити до озвучення.

Корисні матеріали

Питання про те, як зняти свій серіал, дуже складний і багатосторонній, тому в рамках однієї статті всього не розкажеш. Ми представили вам загальну схему створення серії серіалу. Пропонуємо кілька матеріалів, які також буде корисно вивчити з даної тематики:

 1. Як зняти фільм самостійно: поради по різним етапам роботи над фільмом, можуть стати в нагоді і для серіалу
 2. Стисло різні цікаві поради по зйомці фільму
 3. Конкретні поради по зйомці та монтажу
 4. Алгоритм написання сценарію
 5. Принципи системи Станіславського
 6. Про роботу режисера з актором
 7. Поради акторові
 8. Про роботу режисера
 9. Основи монтажу відео
 10. Про відеомонтажі на комп'ютері

» » Як зняти свій серіал?