Як зв'язати светр гачком?

Фото - Як зв'язати светр гачком?
Дивіться відео

Як зв'язати светр гачком?

В'язання гачком завжди народжує ефектні речі, гарні, шкарпетки, які набагато менше схильні до деформації при пранні, ніж в'язані спицями. А які візерунки можна пов'язати з допомогою гачка, просто чудо! А головне, такої речі ні в кого більше не буде, пов'язані своїми руками речі існують тільки в єдиному екземплярі, навіть, якщо в'яжуться однієї майстринею.

Якщо ви вивчите, як зв'язати светр гачком, то у вас в руках опиниться інструмент для створення унікальних речей, який зроблять ваш образ неповторним.

Адже потрібно володіти всього декількома видами петель - повітряної, повітряної з накидом, стовпчиком, стовпчиком з накидом. Інші петлі зустрічаються вкрай рідко, в основному все розмаїття чудових малюнків в'язці ґрунтується на різних їх поєднаннях. У цій статті ми розглянемо основні способи в'язання гачком светрів, на основі яких ви зможете за допомогою фантазії придумувати свої моделі.

Викрійка светри для жінки

Щоб зв'язати красивий жіночий светр гачком, треба тільки запастися пряжею. До речі, при в'язанні гачком треба пам'ятати, що з товстої пряжі треба в'язати великими петлями, тоді светр вийде об'ємним і м'яким. А при в'язці з тонких ниток піде не тільки багато ниток по довжині, але і часу, тому що петель треба буде робити набагато більше. Перш, ніж приступити до в'язання, треба зробити викрійку за своїми розмірами. Для класичного прямого светри це робиться так. Зніміть кілька мірок - обхват грудей по вищих точкам, об'єм стегон, довжину плеча (від шиї до крайньої точки на плечі), обхват шиї, довжину вироби (від вищої точки на шиї, де ви вимірювали довжину плеча до низу виробу по спинці).

Тепер малюємо викрійку на старих шпалерах. Обхват шиї ділимо на три, відкладаємо цю мірку від кутової точки по горизонталі, по вертикалі треба відкласти 2 см для спинки і 6 см для переду. З'єднуємо плавною лінією. Від горловини відкладаємо мірку «довжина плеча», опускаючи її другий кінець на 4-5 см вниз. Від неї малюємо вниз лінію на 20-25 см (залежно від вашої комплекції). Потім мірку «обхват грудей» ділимо на 4, додаємо 2-3 см, відкладаємо її по горизонталі, з'єднуючи з нижньою точкою намальованої нами пройми. Отримуємо чітку пройму, від неї малюємо лінію бічного шва вниз. Від верху плеча треба відкласти мірку «довжина виробу». Це схема створення будь викрійки, якщо у вас є найменший досвід в'язання, то малювати таку викрійку на будь-якої людини ви навчитеся дуже швидко.

В'язки жіночих светрів


Зв'язати светр для жінки можна стовпчиками з накидом, додаючи і збавляючи петлі, як тільки того зажадає форма. Ця в'язка досить щільна, тому можна прикрасити такий светр кишенями будь-якого виду, такими ж в'язаними, або тканинними або шкіряними, підібраними в тон пряжі. Таке поєднання дуже ефектно виглядає.

Тканинним можна зробити і комір, і манжети. Такий светр можна пов'язати з пряжі різних кольорів, пограти з люрексом, намистинами. Такий же вузький можна пов'язати і сумочку, вона буде і красивою, і сучасною, і дуже надійною формою. А от як можна порадити зв'язати светр гачком для початківців.

Тільки носити його треба буде влітку. А взимку його треба буде надягати поверх теплої однотонної водолазки. Найпростіша в'язка ажурного светра така. Наберіть для зразка 30 повітряних петель в ланцюжок. Переверніть в'язання і пров'яжіть 2 петлі в іншу сторону. Потім зв'яжіть 5 повітряних петель і з'єднайте з ланцюжком через 3 петлі.

Вийде повітряна велика петля. Потім знову в'яжемо 5 повітряних петель ланцюжком і прикріплюємо її через три петлі до першого ряду. Так вив'язувати по все довжині зразка. Третій ряд в'яжемо так само, але п'яту петлю прикріплюємо до третьої петлі з повітряної ланцюжка з 5 петель, тобто посередині її. Так пров'язуємо весь ряд. Ось так можна пов'язати весь светр, в результаті він буде схожий на «сітку». Ця річ з кольорових ниток буде дуже красиво виглядати на однотонної водолазке контрастного кольору. Величезна кількість моделей можна подивитися тут.

Чоловічий светр гачком

Зв'язавши перший свій светр, ви зрозумієте, як захоплююче в'язання гачком. Чоловічий светр вам так само захочеться зв'язати для свого коханого, і зробити це так само дуже просто, тому що далеко не всі чоловіки люблять ажур. А пов'язаний з меланжевої вовни светр простими стовпчиками з накидом або без, буде дуже привабливим.

Викрійку треба зробити так само, як ми описували раніше, коли вчилися створювати жіночий светр гачком. Відео такої в'язки можна подивитися в кінці нашої статті. До речі, якщо зменшити мірки, то можна пов'язати і светр для хлопчика гачком, тільки візьміть яскравішою колір. А якщо до такого светра пришити підклад, а спереду вшити застібку-блискавку, то вийде шикарна дитяча куртка.

Дитячі светри

Зв'язати дитячий светр гачком - дуже хороша ідея, як приголомшливо красива, так і економна. Існує море готових моделей для дітей. Якщо ви в'яжете дівчинці, то зв'яжіть ажурний светр, з помпонами і обробкою-обв'язкою іншого кольору. Зразки та схеми приголомшливих дитячих светрів можна побачити і вивчити тут: тут.

Але якщо ви тільки починаєте і вирішили спробувати пов'язати самостійно, то так само зробіть викрійку, підберіть яскраві нитки і зв'яжіть по викрійці всі деталі простими стовпчиками, вийде теплий светр. Стовпчики з накидом зроблять светр більш м'яким.

Можна так само спробувати з центрі кожної деталі зв'язати «бабусин квадрат», схеми такої в'язки є в інтернеті. Ще одна ідея - зв'язати багато маленьких квадратів, зшити їх між собою, викладаючи викрійку ними, як мозаїку. Светр буде і яскравим, і ефектним, і теплим, а головне - унікальним!


» » Як зв'язати светр гачком?