Як зв'язати килимок?

Фото - Як зв'язати килимок?
Дивіться відео

Як зв'язати килимок?

Килими, пов'язані своїми руками, надають будинку особливий домашній затишок і чудово доповнюють інтер'єр. Раніше практично в кожній квартирі можна було зустріти в'язані килими, але з часом магазинні килими їх витіснили. Зараз знову повертається мода на ручні вироби. З нашої статті ви дізнаєтеся, як зв'язати килимок.

Килимок з ниток

Килим з ниток може виготовити навіть починаюча майстриня. Для виготовлення даного килима необхідно підготувати:

  • бавовняну пряжу (інша назва «спагеті»);
  • в'язальний гачок, який буде підходити до пряжі (номер гачка вказано на пряжі);
  • ножиці;
  • голка (необхідна голка з широким кінцем).

В'язання килима

  1. Круглий килимок починаємо в'язати з середини. Для цього відрізаємо невеликий шматок пряжі і складають його навпіл і пов'язуємо кільце. На кільці пров'язуємо три повітряні петлі, а потім обв'язуємо кільце 11-ю петлями з подвійним накидом. Закріплюємо кільце.
  2. Далі в'яжемо по колу ланцюжок з трьох повітряних петель і поверх них - ланцюжок з петель з подвійним накидом. Знову закриваємо ряд, прив'язавши останню петлю до першої.
  3. Фото - килимокПісля цього починаємо додавати петлі. Якщо в перших двох рядах було три повітряні петлі, то в наступних необхідно додавати по одній. Пров'язуємо ланцюжок з чотирьох повітряних петель, а поверх неї - петлі з подвійним накидом.

Таким чином можна зв'язати гачком круглий килимок потрібного розміру. Коли 17-18 рядів будуть провязани, закрийте останню петлю за допомогою голки: ушийте кінець ниток в останній ряд. Якщо вам необхідний килимок великих розмірів, можна додати кілька рядів.


Варто відзначити, що такі килимки можна в'язати різнокольоровими нитками, попередньо підібравши кольору. Також можна вив'язувати на них квіти або візерунки із заздалегідь підготовлених схеми для в'язання.

Килимок з ганчірок

Килим зі старих трикотажних ганчірок вийде дуже м'яким і приємним на дотик. Для того щоб зробити даний килим, необхідно підготувати «нитки» зі старих трикотажних виробів. В'яжеться такий килим таким же способом, як і з ниток.

Підготовка матеріалу для в'язання

З підготовлених трикотажних речей необхідно нарізати смужки шириною 1,5 -2 см. Варто відзначити, що чим тонше тканина, тим ширше повинна бути смужка. Виготовляти смужки необхідно так, щоб було якомога менше розривів: можна розрізати по діагоналі або по колу. Всі отримані смуги необхідно зшити між собою або зв'язати вузликами, а потім змотати в клубок, звертаючи увагу на чергування кольорів, так як тканини можуть бути різних кольорів.

Також необхідно підготувати гачок для в'язання, розмір якого повинен коливатися Фото - Килимок з ганчіроквід 8 до 15 мм.

Виготовлення килима

  1. Килими з ганчірок в'яжемо петлею з одним накидом, так як клаптики для в'язання товсті й інші петлі можуть не вийде.
  2. Набираємо потрібну кількість петель по ширині і приступаємо до в'язання. Довжина виробу може бути будь-хто.
  3. Після того як килим буде готовий, необхідно зафіксувати кінець.

Варто відзначити, що даний килим може бути різних розмірів і конфігурацій.

Килимок з пакетів

Замість тканинних клаптиків можна використовувати нарізані смужками целофанові пакети. В'яжеться килимок за тією ж технологією, що і ганчір'яний. За рахунок різноманітних яскравих кольорів і непромокальному матеріалу такий виріб вийде барвистим і практичним. Рекомендуємо вам зв'язати такий килимок для ванної кімнати.

Додаткові рекомендації про те, як зв'язати круглий килимок, можна знайти в статті Як зв'язати килимок гачком.


» » Як зв'язати килимок?