Як зрозуміти книгу?

Фото - Як зрозуміти книгу?


Автори деяких книг використовують досить складний стиль. Інші книги важко сприймати через великого об'єму. Іноді, прочитавши товсту книгу, ми виявляємо, що в голові майже не залишилося важливої інформації. Як зрозуміти книгу? Для цього потрібно не тільки любити читати, але й володіти корисними прийомами роботи з літературою.

Давайте відшукаємо колись складений нами список цікавої літератури. Приступати до системного читання слід неспішно, поступово збільшуючи навантаження. Якщо списку немає, можна скористатися переліком книг зі шкільної програми. Складаємо новий план. Щоб він став частиною нашого життя, постійно тримаємо план перед очима. Таким чином, поступово читання стане спочатку нашою звичкою, а потім і потребою. Спершу ж переключається на читання від справ більш прозаїчних. Гарно оформлений перелік з контрольними цифрами дат і прочитаних книг буде нас стимулювати. Ставимо перед собою мету: прочитати, наприклад, до такого-то терміну сто книг. Підраховуємо успіхи, малюємо графіки, ставимо пташки.

Записуємось до місцевої бібліотеки, саме там ми знайдемо велику частину книг зі списку. Вибираючи між читанням на комп'ютері і «вживу», зупиняємося на другому варіанті, зокрема, виходячи з міркувань збереження зору. Щоб більше не задавати собі питання, як зрозуміти книгу, заводимо щоденник читання. Читаючи серйозну книгу, виписуємо з неї інформацію такого характеру:

  • мета, яку автор поставив перед собою;
  • принципи, на які спирався він у своєму житті;
  • факти, що підтверджують прихильність цим принципам.

Не слід боятися неосяжних розмірів нашого списку - чим більше книг ми таким чином переробимо, тим сильніше розвинемо в собі здатність до сприйняття і розуміння суті прочитаного.

Як зрозуміти книгу, може підказати і товариш. Звичайно ж, ми обговорюємо найцікавіші місця книги з друзями. Щоб не забути особливо цінні думки і цитати, періодично перечитуємо записи. Ставимо перед собою мету: пізнати щось нове, конкретне. Знову складаємо план, але тепер уже вносимо в нього книги, що розкривають вузьку обрану тему. Самонавчання вигострить здібності в розумінні книг і підніме самооцінку.


» » Як зрозуміти книгу?