Для чого читають книги?

Фото - Для чого читають книги?


Книгам багато тисяч років. Вони з'явилися відразу, як тільки людина винайшла писемність. Але для чого читають книги? Можна поставити зустрічне запитання: «А для чого люди їдять і п'ють?». Відповідь очевидна - щоб жити. Так ось книга - це їжа для нашого розуму і душі. Але спробуємо розібратися більш докладно. Для чого ж нам так необхідні книги, і що вони дають нам?

  1. Ми відкриваємо книги в той момент, коли вивчаємо яку-небудь науку. Неможливо опанувати певними знаннями без вивчення наукової літератури: трактатів, енциклопедій, словників, підручників.
  2. У книгах містяться всі зібрані людством за довгі століття знання про наш світ. Якщо ми хочемо дізнатися інформацію про щось, знову відкриваємо книгу.
  3. Книга - відмінна розвага. Багато хто може не погодитися з таким твердженням, адже в сучасному світі стільки різної інформації: кіно, телебачення, інтернет. Але не варто скидати з рахунків хорошу книгу.
  4. Завдяки читанню книг у людини розвивається правильна і грамотна мова. Вона стає більш живою і яскравою. Поліпшується пам'ять і процес запам'ятовування.

І останнє, - книги змінюють нас. Змушують думати, переживати, співчувати і тим самим збагачують світ наших емоцій.

Всі винаходи сучасної науки прагнуть замінити нам книги. І багато в чому це добре: більш великий обсяг інформації, більш швидкий доступ до неї, більш яскраве і барвисте підношення. Однак ми все одно відкриваємо стару, трохи пошарпану, але таку улюблену саме нами книгу. Щоб знову випробувати ті почуття, пережити ті емоції, які при першому прочитанні, можливо, змусили нас поплакати, посміхнутися, викликали лють або подарували розуміння чогось дуже важливого.

Для чого потрібно читати книги? Іноді ми ніби задаємо книзі питання, а її герої відповідають нам. Добра і розумна книга цілком може стати не тільки хорошим учителем, але навіть вірним приятелем, здатним допомогти і направити в непросту хвилину. Читайте більше книг, розумних, сміливих, сумних, страшних, добрих, різних!


» » Для чого читають книги?