Як плести джгут?

Фото - Як плести джгут?
Дивіться відео

Як плести джгут?

Бісероплетіння - це особливе мистецтво. Щоб познайомитися з його основами, ви можете прочитати нашу статтю: Як плести з бісеру. У цій же статті буде запропонований майстер-клас про те, як плести джгут з бісеру.

Значення виробів з бісеру


З давніх часів багато народів розглядають бісер як матеріал для створення амулетів. Люди вірили, що навіть такий нехитрий процес, як нанизування намистин на нитку, здатний відігнати заздрість і лихе око. Якщо ж виріб з бісеру мало орнамент, то його магічні властивості збільшувалися.

Пізніше кольори, які використовувалися при створенні фенечек та інших прикрас, стали наділятися певними значеннями. Але варто зазначити, що на сьогоднішній день немає єдиної семантичної системи, придатної для всіх культур і субкультур.

Що стосується безпосередньо джгутів з бісеру, то їх можна плести двома різними способами. Перший спосіб передбачає використання волосіні і голки, другий - нитки і гачка.

Джгут на волосіні

Такий джгут робиться досить просто. Його можна робити на 6-ти і на 8-ми бісерин. На 6-ти виходить тонше і акуратніше. Цей варіант і розглянемо поетапно.

  1. Набираємо на волосінь поспіль 6 бісерин і зав'язуємо вузол так, щоб бісеріни встали в туге кільце.
  2. На початку другого ряду нанизуємо одну намистину, а потім протягуємо волосінь в другу за рахунком намистину першого ряду. Знову втягає намистину і знову, пропустивши одну намистину першого ряду, протягуємо волосінь через наступну за рахунком. І знову втягає намистину і, пропустивши одну намистину першого ряду, протягуємо волосінь через наступну за рахунком.
  3. На третьому ряду волосінь потрібно всиляти в кожну намистину другого ряду. При цьому не забуваємо кожен раз нанизувати нову намистину.
  4. Наприкінці третього ряду затягуємо волосінь і бачимо обриси джгута.
  5. Далі робота до кінця продовжується таким же чином: чергуванням кроків з другого по четвертий даної інструкції.

Довжину джгута і застібку вибираєте самі.

Джгут на нитках

Ця технологія буде простіше тим, хто вміє в'язати гачком.

  1. Набираємо на нитку намистини. Якщо ви пробуєте в перший раз, то краще взяти Фото - джгутнамистини побільше і нитку товстіший. Не варто робити довжину ланцюжка більше 30 см.
  2. В'яжемо перший ряд з 7-ми намистин (кількість намистин може варіюватися). Накидаємо на нитку петельку, вставляємо в неї гачок і, затягнувши, рухаємо першу намистинку до петлі. Захоплюємо нитку за бусиною і пров'язуємо в петлю на гачку. Тепер рухаємо наступну намистинку і повторюємо маніпуляції, поки не отримаємо ланцюжок з 7-ми штук.
  3. Замикаємо ланцюжок бісером назовні. Вводимо гачок під нитку, що виходить ліворуч з першої намистини ланцюжки, присуваємо нову намистину, захоплюємо нитку за новою бусиною і протягаємо відразу в петлю на гачку. Знову встромляємо гачок під нитку і присуваємо до роботи нову намистинку.

Описані вище маніпуляції повторюються до тих пір, поки джгут не стане потрібної довжини. Протягом всієї роботи уважно стежимо за тим, як лягає кожна нова намистинка.


» » Як плести джгут?