Як стати попом?

Фото - Як стати попом?

Слово Поп походить від старослов'янського Поп' і, можливо, запозичене з давньо німецького pfaffo. Іноді розшифровується як «Пастир овець православних», застаріле, часто іронічне назву священика. У православній церкві священик - або по-іншому ієрей - це священнослужитель, який має другий ступінь священства. Священиків також називають пресвітерами, що в перекладі з грецького означає старійшина. Наступний за священиком сан називається Єпископ.

Інші статті на релігійну тематику можна подивитися в розділі Релігія.
Як стати Священиком

Щоб стати священиком потрібно закінчити духовну семінарію, які є в багатьох містах. Духовна семінарія є вищим навчальним закладом. Тривалість навчання становить п'ять років. Вступні іспити проходять влітку, більш точно можна дізнатися в тій установі, в яке ви вирішите надходити. Там же можна визначитися з іспитами. Орієнтовно для вступу потрібно:

  1. Здати усні іспити з Катехизму та історії церкви, як загальну, так і конкретно православну і, звичайно ж, обов'язкове знання Старого і Нового завітів.
  2. Обов'язкове знання старослов'янської.
  3. Наявність музичного слуху.
  4. Крім іспитів необхідно заручитися рекомендацією єпархіального архієрея або рекомендацією священика, завіреної архієреєм.
  5. Вступити можна у віці від 18 до 35 років.

Як і в інших навчальних закладах студентам виплачується стипендія. При необхідності в деяких семінаріях надається гуртожиток.

До кінця навчання до присвоєння сану потрібно визначитися, чи будеш ти ченцем або одружишся. Після того, як сан буде прийнятий, змінити свій статус буде не можна.

Священик хоч і є в мирському розумінні професією, насправді є, швидше, покликанням і йти вчитися в духовну семінарію варто за велінням серця, а не кличу розуму. Адже є багато інших професій, які ні трохи не гірше, якщо робити їх з душею, на блага людям. За ними можна заглянути в Каталог професій.


» » Як стати попом?