Ніж дорослий відрізняється від дитини?

Фото - Ніж дорослий відрізняється від дитини?

Кожна дитина мріє скоріше вирости, а кожен дорослий іноді мріє повернутися в дитинство. Адже тільки подорослішавши, ми починаємо усвідомлювати, наскільки прекрасним був час нашого дитинства, наскільки безтурботними і вільними бувають діти. Так у чому різниця між дитинством і дорослим життям? Ніж дорослий відрізняється від дитини? Які поняття і відчуття дитини стають недоступні дорослій людині? Давайте розберемося.
Головні відмінності дітей і дорослих

Всі головні відмінності між дорослою людиною і дитиною умовно можна розділити на фізичні, психологічні та соціальні.

  1. На відміну від дитини доросла людина розвинений фізично і статевозрілих (здатний до розмноження). Він масивний, має всі розвинені органи і не росте.
  2. Дорослі люди про реальне життя знають набагато більше, ніж діти. Крім того, вони володіють і професійними знаннями.
  3. Дорослі людина несе відповідальність не тільки за себе, але й за інших людей. У дитини ступінь відповідальності тільки формується.
  4. Дорослі люди менш вільні у своїх вчинках, так як їх поведінка контролюється моральними, етичними, правовими та іншими нормами дорослого життя і законами суспільства.
  5. Доросла людина цілком самостійний. Він може приймати рішення і змінювати свій спосіб життя. Дитина такої самостійності позбавлений - у багато він залежить від дорослих.
  6. Дорослий вміє керувати емоціями і в змозі тримати під контролем свій настрій.

Є й інші важливі відмінності дорослого від дитини. Більш детально ми писали про це в статті Що означає бути дорослим.

Вчені не перестають сперечатися те, де проходить межа між дитинством і дорослим життям. І все ж багато сходяться на думці, що доросле життя починається з моменту здобуття незалежності від батьків або опікунів і можливості вести самостійно обраний спосіб життя.

Особливості дитячої психіки

Про те, що важливо для дітей і що викликає їх зацікавленість, ми писали в статті Що цікаво дітям. А ось що ми втрачаємо, дорослішаючи? Новизна сприйняття світу і щира віра в чудеса і казки. Мабуть, це те, на що здатний кожна дитина і вже не здатне більшість дорослих. Діти відкриті світу, і в цьому і виражаються особливості дитячої психіки. А те, якими виростуть діти, залежить від дорослих.

Ще більше статей на цю та інші теми ви знайдете в розділі Психологія.


» » Ніж дорослий відрізняється від дитини?