Як почистити замшеві чоботи?

Фото - Як почистити замшеві чоботи?

Замшеве взуття дуже красива і незмінно користується популярністю ось уже кілька десятків років. Однак багато помічають, що з часом цей матеріал втрачає свою привабливість. Це можна виправити - досить правильно почистити замшу. Зробимо це на прикладі замшевих чобіт.
Чим почистити замшеві чоботи

Перед тим як чистити замшеві чоботи, слід визначитися, за допомогою яких засобів це краще зробити. В даний час виробники випускають різноманітну продукцію для чищення замшевого взуття і можна з легкістю знайти підходящу в будь-якому господарському магазині. На ваш вибір будуть запропоновані:

 • Засоби для виведення плям;
 • Спеціальні гумки;
 • Пінки;
 • Шампуні і т. П.

Користуватися будь-яким з них слід в повній згоді з прикладеною інструкцією. Детальніше про це розповість стаття нашого ресурсу - Як чистити замшеве взуття.

Чистимо замшеві чоботи народними засобами


Народні методи чищення взуття із замші можна розділити на сухі і вологі.

Сухі способи чищення

 1. При появі жирних плям на замші їх слід присипати тальком, залишити на пару годин, потім зчистити тальк щіткою.
 2. Блиск з замшевих чобіт прибирають звичайної скоринкою хліба. Чоботи протирають не надто жорсткою кіркою (щоб не пошкодити поверхню), крихти змахують.
 3. При наявності на замші невеликих забруднених ділянок їх очищають за допомогою жорсткого поролону. Також надходять, якщо взуття забризканий рідким брудом (тільки краплях дають попередньо висохнути).

Вологі способи чищення

 1. Якщо бруд глибоко в'їлася в матеріал, потрібно влаштувати замшеві чоботи водяну баню. Їх кілька хвилин тримають над парою, після чого грунтовно протирають сухою губкою.
 2. При появі на замші білих розлучень (від солі і реагенту) слід скористатися мильним розчином. У теплу воду додають трохи рідкого мила, змочують шматок тканини і акуратно протирають замшу. Процедуру повторюють, але вже губкою і чистою водою, щоб видалити залишки мила з поверхні чобіт. Аналогічний спосіб з використанням прального порошку замість мила.

Застосовуючи вологе чищення замшевого взуття, слід пам'ятати, що сильно мочити її не можна. Інакше при висиханні вона всядеться, і чоботи будуть вам малі. Дати просохнути взуття потрібно при кімнатній температурі, подалі від батарей і інших обігрівальних приладів. Після цього можна протерти їх спеціальною губкою для замші. На додаток рекомендуємо прочитати статтю - Як почистити замшеве взуття.

Корисні поради

Зберегти гарний зовнішній вигляд замшевого взуття допоможуть наступні поради:

 • Чоботи із замші до настання зимового періоду слід тримати в темному місці і подалі від опалювальних приладів;
 • Для збереження форми та запобігання загинів їх потрібно наповнити газетами (або звичайним папером). Якщо цього не зробити, то в місцях зламу з'являться білясті лискучі смуги, які згодом буде неможливо усунути;
 • Замшеві чоботи після кожного виходу на вулицю слід очищати від пилу і забруднень і просушувати.

» » Як почистити замшеві чоботи?