Як встановити замок?

Фото - Як встановити замок?

Установка замка - справа вельми важливе, адже від цього механізму залежить ваша безпека. Статистика стверджує, що більшість крадіжок відбувалися через неякісні замків, які легко зламуються. Вибравши відповідну модель замку, ви можете або звернутися до фахівців, щоб вони встановили його, або, якщо ви знаєте, як встановити замок, зробити це самостійно.
Установка накладного замка

Всім відомо, що замки діляться на дві великі групи - це накладні і врізні. Якщо ви не впевнені у своїх будівельних навичках, то вибирайте накладної замок, який встановлювати набагато простіше. Перед початком установки, переконайтеся, що у вас під руками є все необхідне, а саме:

  • сам замок;
  • звичайний олівець, яким ви будете робити розмітки на двері;
  • шуруповерт і шурупи до нього- 
  • дриль з набором свердел різного діаметра;
  •  стамеска і будівельний рівень, щоб перевірити точність встановленого механізму.

Проявивши трохи терпіння, ви швидко навчитеся, як встановити замок на двері. Першим ділом там, де буде стояти ваш замок, проведіть горизонтальну відмітку на дверному полотні з лицьового і внутрішнього боку, а також на торці дверей. Далі скористайтеся шаблоном, прикладіть його до дверей і відзначте основні точки для шурупів і циліндра. Після цього вам слід просвердлити в центрі наскрізний отвір, яке має збігатися з діаметром циліндра накладного замка. Вам знадобиться стамеска або дриль зі спеціальним долотчатой свердлом. У цей отвір потрібно вставити циліндр і фіксує кільце, після можна фіксувати установчу пластину для вашого накладного замка.


Тим, хто не знайомий з правилами, як встановити дверний замок, слід пам'ятати, що з'єднувальний стержень повинен виступати за пластину десь на один сантиметр, і якщо стрижень більше, його слід відпиляти ножівкою. Далі, звільніть засувку замку, з'єднайте стрижень і проріз на задній стороні замку. Гвинтами зафіксуйте замок. На дверній коробці відзначте низ і верх засувки замка, далі встановіть відповідно з нотатками запірну планку, попередньо стамескою пробивши паз під неї. Після того, як зроблені отвори під язички, вам слід перевірити правильність установки, закривши двері. Після того, як ви остаточно зафіксували запірну планку, замок встановлений.

Установка врізного замка

Найнадійнішими по праву вважаються врізні замки. Не дивлячись на те, що їх встановлювати дещо складніше, ніж накладні, все ж з цим завданням цілком можна впоратися самостійно. Інструменти вам знадобляться всі ті ж, тобто замок, дриль, олівець, шуруповерт і стамеска. Для тих, хто знає, як правильно встановити замок, початок установки здасться знайомим.

Отже, вам слід зазначити олівцем лінію, де ви плануєте поставити замок. Відзначте висоту свердловини і висоту засувки. Лінія розмітки повинна заходити на обидві сторони дверей. Проведіть осьову лінію посередині кромки дверей. Далі просвердлите отвори для механізму замка, а на лицьовій стороні дверей просвердлите отвори для замкової щілини. За допомогою стамески подровняйте обидві сторони гнізда. Щоб перевірити, чи збігаються отвори, вставте замок і ручку. Практично закривши двері, відзначте нижні і верхні межі засувки. До готовою розміткою прикладіть запірну планку і обведіть. Виріжте гніздо, щоб можна було втопити планку, вставте планку на місце і пригвинтіть її шурупами.


» » Як встановити замок?