Як прикрасити альтанку?

Фото - Як прикрасити альтанку?

У заміському будинку або на дачі, альтанка завжди найулюбленіше місце для відпочинку, де вечорами збирається вся сім'я і друзі. Це місце, де так приємно днем сховатися від сонця, попити чаю або з'їсти що-небудь смачненьке. Тому, так хочеться, щоб це місце виглядало красивим і радувало око своїм зовнішнім виглядом.

Важливо знати не тільки, як зробити альтанку, але й те, як зробити її красивою. Але, як прикрасити альтанку відомо далеко не багатьом, хоча, в принципі, зробити це не так вже й складно, головне докласти трохи зусиль і трішки фантазії.

Як тільки не прикрашають сьогодні альтанки: і кованими елементами, і витонченою різьбою по дереву, і обкладають дорогим декоративним каменем. Але не про всі ці новації піде сьогодні мова. Ми розповімо вам, як зробити оригінальний дизайн альтанки самостійно.

Стилі альтанок бувають різні, і якщо ви хочете, щоб ваша нагадувала вам якийсь конкретний стиль, то, швидше за все, вам варто дотримуватися в її оздобленні певного набору елементів, що дозволяють всім без винятку оцінити приналежність вашого будови до певного, обраному вами, стилю .
Східний стиль

Якщо ви прихильник всього східного, якщо ви обожнюєте сюжети "Тисячі і однієї ночі», якщо вам близько спокійне і вдумливе споглядання природи, то східний стиль альтанки неодмінно ваша тема. Що можна привнести в вашу звичайну альтанку, щоб зробити її східній?

 • Химерні східні візерунки. Орнамент у вигляді індійського огірка ви можете зобразити на стінах вашої альтанки, також можете придбати наклейки з таким візерунком або скористатися трафаретом.
 • Меблів повинно бути не багато. Ви можете поставити низький стіл. На сході люди не часто користуються стільцями, воліючи лежати на килимах і різних подушках. Тому, якщо ви вирішили слідувати цій темі до кінця, то можете розстелити на підлозі квітчастий килим, накидати на нього безліч різнокольорових подушок.
 • Можете повісити важкі яскраві штори, підхопивши їх красивими скрученими шнурами з китицями.
 • Японський схід більш мінімалістичний. Прикраса альтанки в японському стилі більш стримані. Замість строкатого килима - циновка, замість різношерстих подушок - акуратні килимки або міні-матрацики. На вході ви неодмінно повинні підвісити традиційна прикраса - «музику вітру». Замість штор - фіранки у вигляді розсувних панелей.
 • Недалеко від входу в альтанку можна обладнати маленький ставок, обклавши його камінням. Це буде вам нагадувати японський сад каменів.

Лісовий стиль

На дачах або заміських будинках, де панує атмосфера покинутого саду, відмінно буде виглядати альтанка в лісовому стилі.

 • Для створення атмосфери лісу вам потрібно буде сплести навколо неї щось, що нагадує загородку з сухих гілок, можна поруч посадити кущі калини, які-небудь високі рослини. Тобто ви повинні створити враження, що ваша альтанка розташована десь у лісі. Викорчувані в лісі старі пні можуть замінити вам стільці - це прикраса альтанки буде досить ефектно.
 • В'юнкі рослини - відмінний варіант для вас. Посадіть плющ, дикий виноград або хміль уздовж стін будови, і за літо вони створять живий зелену стіну навколо альтанки, захищаючи вас від сонця і сторонніх поглядів.
 • Рослини також можна підвісити під стелею, у віконних і дверних отворах. Найкраще підійдуть ампельні рослини, красиво звисають і кучеряве.

Сільський стиль


Оформлення альтанки в кантрі - стилі або, по - нашому, сільському, вельми популярний дизайнерський хід. Багато людей, втомившись від бурхливого міського життя, бажають мати у себе на дачі альтанку, яка нагадує їм затишний сільський будиночок. Тому дизайн альтанки в такому оформленні все частіше бажають бачити жителі мегаполісів.

 • Красиві альтанки в сільському стилі, безсумнівно, повинні бути виконані з дерев'яного зрубу. Якщо ж ви власник цегляної альтанки, то тоді обшийте її дерев'яною вагонкою, якщо хочете мати кантрі варіант.
 • Що ви можете зробити, щоб ваша альтанка нагадувала вам сільську? Для початку вам потрібний великий дерев'яний стіл і такі ж лавки. «Стіл - це престол» для кожного сільського будинку. Не забудьте поставити в центр столу самовар. На підлогу ви можете покласти домоткані доріжки, вони продаються зараз у великих господарських гіпермаркетах.
 • На стіни ви можете повісити старі фото в рамках або картинки, що нагадують лубочні.
 • У кутку ви можете поставити прихват або кочергу, на полицю - стару глечик або кілька глиняних горщиків. На цвях повісьте в'язку цибулі або часнику, можна навіть штучні. Загалом, все те, що нагадує вам село, що коли-небудь ви бачили в фільмах, що ви можете знайти в магазинах, підійде для прикраси вашої альтанки.
 • На віконні прорізи, якщо альтанка відкрита, замість фіранок можна повісити рибальські мережі. Це буде виглядати дуже оригінально.
 • Красиві в'юнкі рослини також відмінно виглядатимуть.

Ще кілька слів про альтанках. Відомо, що альтанки бувають як відкриті, так і закриті. Тому при виборі прикрас для відкритого варіанту, подумайте, як вони будуть переносити вітер і дощ. Все має бути добре закріплено, що не псуватися від вологи та холоду.

Килими та подушки краще, звичайно, розміщувати в закритій або заскленій альтанці, інакше вам доведеться щоразу заносити їх у будинок.

Взимку альтанки, як правило, не опалюються, тому стежте за тим, щоб вчасно прибирати на зиму в тепле приміщення те, що не переносить холоду. Фарби та меблі також повинні переносити перепади температур і вологість.

Красиво оформлена альтанка, безсумнівно, буде радувати і вас, і ваших гостей. Тому, не пошкодуйте свого часу і оформите її максимально ефектно. І тоді, вона обов'язково стане найулюбленішим місцем у вашому будинку або на дачі.


» » Як прикрасити альтанку?