Як облаштувати ділянку?

Фото - Як облаштувати ділянку?

Звичайно, проблему облаштування дачного або садового ділянки кожен вирішує по-своєму. Однак тим, хто перебуває у скруті, ми дамо декілька корисних порад, як облаштувати дачну ділянку таким чином, щоб він виглядав красиво і сучасно, і був при цьому, досить затишним.
Ідеї, як облаштувати садову ділянку

Облагороджування ділянки потрібно виробляти, насамперед, виходячи з площі вашій території. Якщо територія дачної ділянки невелика, на ній має бути тільки найнеобхідніше для комфортного відпочинку. Але для цього спочатку вирішите, що ви хочете бачити на ділянці - просто город або затишне місце для відпочинку. Якщо останнє, то наші ідеї можуть виявитися для вас вельми до речі. По-перше, виділіть місце для тераси, де так добре збиратися всією сім'єю на сніданок, обід і вечерю в погожі дні, а теплими літніми вечорами можна влаштовувати сімейні або дружні посиденьки. Щоб створити веселу і радісну атмосферу на ділянці, посадіть квіти - і на грядках, і в клумбах. Найкраще заздалегідь скласти план ділянки і визначити, де і що буде у вас рости. Навіть, якщо територія маленька, не забудьте про доріжки - вони додадуть ділянці більш красивий і доглянутий вигляд. Відмінною ідеєю буде використання декоративних рослин в якості натуральної ширми, проте для того, щоб вони виросли, знадобиться два-три роки, але результат того вартий. Для цієї мети чудово підійдуть, наприклад, в'юнкі рослини, а також густорастущей. Взагалі треба сказати, що по-справжньому затишну дачу за один рік не зробиш. Звичайно, можна обійтися без дерев, без багаторічних квітів і ліан на шпалерах, без живоплоту, але повірте - витрачені зусилля не пропадуть дарма. А результати вашої праці стануть видні вже на другий рік, коли підростуть молоді деревця, коли можна буде сховатися за натуральної ширмою з рослин або за живоплотом замість паркану, коли у всій своїй красі перед вами постануть багаторічні рослини.

Фото - Як облаштувати ділянку

Як облаштувати ділянку великої площі?


Якщо територія дозволяє, то відмінною ідеєю буде зробити на своїй ділянці справжнісінький водойму - ставок. Саме ставок, а не басейн, тому що басейн, який би він не був великий і прекрасний, ніколи не замінить природний водойму, в якому може водитися риба, а навколо якого будуть рости декоративні рослини. Погодьтеся, відпочивати біля ставка набагато приємніше, ніж біля басейну, хоча це, звичайно, справи смаку. Звичайно, доведеться витратити чимало зусиль і певну кількість коштів на створення водойми, але результат того вартий. Якщо ж ви хочете перетворити свою територію в подобу парку, то розбийте алеї і замовте які-небудь оригінальні скульптури або фонтани. Відмінною ідеєю буде посадити різні види дерев, якщо територія дозволяє. Так, дерева не виростуть швидко, але років через п'ять це буде вже дуже гарний тінистий парк, а через 10-15 років вам вже навряд чи захочеться залишати цей будинок і власний парк. Навколо будинку і вздовж доріжок можна розбити квіткові клумби, причому посадити квіти можна з таким розрахунком, щоб вони розпускалися поперемінно: в цьому випадку у вас вийде безперервно квітучий сад. І тоді, ви з ранньої весни і до пізньої осені будете насолоджуватися цією прекрасною картиною. А оскільки ця ідея приходить в голову багатьом людям, я підібрав для вас кілька посилань на сайти з календарями цвітіння різних кольорів:

  1. "Календар цвітіння багаторічних квітів"
  2. "Терміни цвітіння цибулинних квітів. Календар цвітіння"
  3. "Календар цвітіння багаторічників"
  4. "Календар цвітіння садових рослин"

Що ще необхідно знати

Як ми вже говорили, найголовніше при облаштуванні ділянки - чітко складений план. Ви повинні чітко уявляти собі, де у вас будуть доріжки, де грядки з овочами, де клумби з квітами. Заздалегідь визначте місце для літньої альтанки, для ставка, для посадки дерев. Стихійні проекти хороші до пори-до часу, поки не до місця поставлена альтанка або виритий ставок не починають заважати нормальному переміщенню по ділянці, а не там посаджені дерева не заслонять від сонця грядки або клумби. Навпаки, продуманий до дрібниць план благоустрою ділянки вбереже вас від багатьох неприємностей. Якщо вам важко скласти план самостійно, попросіть розбирається в цьому людини. І, звичайно ж, велику допомогу в благоустрої вам нададуть малюнки і фото, як облаштувати ділянку, які можна знайти на будь-якому сайті, присвяченому цій тематиці.


» » Як облаштувати ділянку?