Що таке зміг?

Фото - Що таке зміг?

Міським жителям досить добре відомо, що таке зміг і, як він виглядає. Але мало хто здогадується, що слово зміг походить від англійських слів «smoke» і «fog», які в перекладі означають «дим» і «туман». Англія завжди славилася своїми туманами, а коли ще горять торфовища, то створюється враження суцільної пелени, звідси і поняття зміг.

Поняття смогу

Зараз саме поняття зміг відрізняється від стародавнього і являє дим, що складається з суміші оксиду азоту з різними домішками. У мегаполісах і великих містах зміг - це величезної кількості вихлопних газів автомобілів. Особливо це добре помітно в ранковий час на невеликій відстані від міста і в маловетреная погоду. Тоді, здається, що місто покритий сірим хмарою, немов шапкою - це і є зміг.

Небезпека смогу

Всім відомо, що зміг дуже шкідливий для здоров'я людини, але не всі знають, чим небезпечний зміг.

Під впливом ультрафіолету частинки смогу вступають в хімічні реакції, в результаті чого з'являються нові речовини. Міські жителі вдихають їх, а ті в свою чергу призводять до різних легеневих захворювань: бронхітів, пневмоній, астм і навіть раку. Легені людини, який живе у величезному мегаполісі, незгірш покриті сажею, ніж у завзятого курця зі стажем.

Як не дивно, найбільше від смогу страждають спортсмени і діти. Легка ранкова пробіжка або тренування на свіжому повітрі, принесе набагато більше шкоди, ніж користі. А діти, які грають часто на вулиці, більше страждають респіраторними захворюваннями і причина цьому - зміг.


» » Що таке зміг?